2019.03.08. A sport fontos Vasvár számára

A Kardos László Általános Iskola sportcsarnoka volt a helyszíne a XIX. Sakura Karate Kupának. A programot az önkormányzat 100 ezer forinttal támogatta. A Sakura Egyesület vasvári csoportja szervezte a rendezvényt. Ez Vas megye egyetlen országos minősítésű karate versenye.
A rendezvényen 150 induló volt, akik több mint 200 nevezést adtak le, mert volt, aki több kategóriában is indult. Erről Szabolcs Gergely szervező tájékoztatott. Azt is hozzátette: a viadal regionális verseny volt, 100 kilométeres körzetből érkeztek a sportolók. A vasvári csapatot is elkapta a megfázós időszak, de a helyi csoportból ennek ellenére tízen tatamira léptek. Szabolcs Gergő, aki egyben a vasváriak edzője is, azt mondta: büszke a csapatára, mert szembe mernek nézni a kihívással. Ebben azzal próbálta őket motiválni, hogy ő is indult a felnőttek közti küzdelemben. A sportcsarnokban három tatami szőnyegen folytak a küzdelmek, negyven másodperc és három perc közötti időtartamban, életkortól függően. A küzdő, technikai sport a 2020-as olimpián már szerepel majd. A karatéban a gyorsaság, a technika és az elszántság számít – tudtuk még meg Szabolcs Gergőtől. A rendezvényt a vasvári önkormányzat 100 ezer forinttal támogatta. Tóth Balázs polgármester a elmondta, hogy a sport általában is fontos a városnak, most a karate versenyt szintén emiatt támogatták, no meg azért, mert nem volt még ilyen nagyszabású verseny ebben a sportnemben a városban. Azzal folytatta: a sportra, a küzdősportra meg aztán még inkább igaz, hogy önfegyelemre, szorgalomra, kitartásra tanít. Olyan tulajdonságokkal vértezi fel a gyermekeket, amelyek a későbbi életükben segíti őket és a közösség számára is hasznos. A rendezvény otthonra talált az általános iskola sportcsarnokában, ideális térnek bizonyult a verseny számára. A három tatami szőnyeg mellett a bemelegítő, edzőtérnek is volt hely, nem beszélve arról, hogy a családtagok is körülállhatták a szőnyeget és drukkolhattak a karatékáknak. Vasvár polgármesterének több szülő is megjegyezte, hogy nagyon jó helyszín volt a vasvári, mert közelebb lehettek a gyermekeikhez. Ez is igazolta a várost, hogy jó döntés volt a rendezvény támogatása. Lehet ez egy hagyományteremtő sorozat első rendezvénye, Vasvár nyitott a folytatásra. A rendezvényt karate nyílt nap zárta, ahol az érdeklődő helyiek kipróbálhatták a sportot.