2019.05.06. Elindult A nemzet háziorvosa pályázat!

Kilencedszer dördült el a startpisztoly, és indult újra április 29-én a háziorvosok és munkatársaik, a nővérek presztízsét és megbecsülését erősító pályázat az Emberi Erőforrások Minisztériuma Egészségügyért Felelős Államtitkárságának égisze alatt, folytatva a nemes versengés sokéves hagyományait. Az egykori  „Az év praxisa a Kárpát- medencében” pályázat neve megújult, koncepciója azonban változatlan. A hírt Dr. Horváth Ildikó államtitkár- a zsűri elnöke-  jelentette be a pályázat budapesti sajtótájékoztatóján.
Az elmúlt években 8 esztendő alatt több mint 1600 hazai és határon túli remek háziorvos, és legalább ennyi nővér élvezhette páciensei és tágabb környezete elismerését, vehetett részt a nemes versengésben. Közülük 160-an vehették át „Az év praxisa a Kárpát medencében „kitüntető elismerést, amit idén „ A nemzet háziorvosa” váltott fel. A hosszú évek hagyományaival büszkélkedő pályázatra 2018-ban majd 300 ajánlás érkezett. A kiírók szeretnék, ha a médiában nemcsak az jelenne meg, hogy a betegeiket elhanyagoló orvosok és nővérek a magyar egészségügy szereplői, hanem az is, hogy a hivatásuknak élő háziorvosok és nővérek vannak többen! A pályázat idén is az emberséges és szakmailag is elhivatott gyógyítókra, a példaértékű háziorvos-beteg kapcsolatokra, a felnőtt és gyermek háziorvosok kitartó, szolgálatkész munkájára szeretné irányítani a szélesebb nyilvánosság figyelmét, határon innen és határon túl.
Az orvosokat elsősorban pácienseik ajánlhatják. Ugyanakkor várják az önkormányzatok, polgármesteri hivatalok, alapítványok, iskolák, idős otthonok, egyházkerületek, szerkesztőségek ajánlásait is, hiszen a tavalyi nyertesek ajánlói között ott volt például Györe, Arló, Újszilvás, Sándorfalva polgármestere, a Kárpátaljai Magyar Nagycsaládosok Egyesülete, a nyírmihálydi és a marosvásárhelyi református lelkész, a Kárpáti Igaz Szó szerkesztősége, valamint a Házi Gyermekorvosok Egyesülete is.
A pályázat portáljának archívumában olvasható szép és megható történetek főszereplői között akadt családorvos, aki az utolsó percben is ott ült rákos betege mellett és fogta a kezét, olyan is, aki aki házhoz viszi a recepteket, ha kell, kiváltja a gyógyszert, de olyan is, aki megszervezi az utazást a szűrővizsgálatokra, és éjszaka is számíthatnak rá betegei.
A zsűri tagjai: Dr. Horváth Ildikó az EMMI egészségügyért felelős államtitkára, Berszán Lajos gyimesi plébános, Béres Klára a Béres Alapítvány elnöke, Dr. Farsang Csaba professzor a Magyar Hypertonia Társaság örökös, tiszteletbeli elnöke, Dr. Lőrinczi Zoltán a Kárpát-medencei magyar oktatás fejlesztéséért felelős helyettes államtitkár, Dr. Rurik Imre professzor a Debreceni Egyetem Családorvosi és Foglalkozás-egészségügyi Tanszékének vezetője, Sztankó Péter, a Webbeteg és a DRportál képviseletében, valamit Tóth Róbert az Egis belkereskedelmi igazgatója. A zsűri döntése után a páciensek majd két héten át szavazhatnak interneten a bíráló bizottság által kiválasztott tíz magyarországi és tíz határon túli háziorvosra.
A háziorvosról és a nővérről szóló történeteket idén is a www.evpraxisa.hu honlapon várják a szervezők szeptember 14-ig!
Széchenyi2020 Széchenyi Terv Plusz
Széchenyi2020