2006.12.04. Exclusive Change Vasvár – Óbudai Goldberger

Exclusive Change Vasvár – Óbudai Goldberger
Vasvár, 400 néző, NB I/B-s női kézilabda mérkőzés. Vezette: Kovács Tivadar, Pauer Zoltán
Előzmények
Nagy várakozás előzte meg az újonc Vasvár és a listavezető Goldberger találkozóját. A fővárosiakat lelkes szurkolótáboruk elkísérte a Hegyhát szívébe, Vasvárra is, míg a házigazdákat a megszokott ütős zenekar bíztatta. A bíztatásra rá is szorult a hegyháti kisváros csapata, mert a Goldberger bajnokaspiránsi reményeket dédelget, feljutással kombinálva. Ám a mai élsportban sok a ha.
Vasváron a szurkolók azt kérdezték, játszik-e Utasi Ágota. Ha felgyógyul játszik, válaszolt Nagy Ferenc szakosztályvezető. A szakosztály vezetői mindent megtettek ennek érdekében. A kaposvári kezelés, ha csodát nem is művelt, Ágó mindenesetre bevetésre készen állt, s csereként pályára is lépett a második félidőben.

ELSŐ FÉLIDŐ
A Goldbergeren látszott, semmit nem bíznak a véletlenre. Mindjárt az első percben vezetést szereztek, ezt a Vasvár hamar kiegyenlítette, majd előnyre is szert tettek 5. percben (2:1). Mint kiderült, először és utoljára a mérkőzés során. Krivokapic dirigált, Matus meg lőtt, ahogy az egy mesterlövészhez illik. A 15. percben már 5:8 volt az állás, lüktetett a pálya. Kitűnő hangulatban játszottak a csapatok. A hangulatfelelős a közönség volt, sportszerűen szurkoltak, bíztatták kedvenceiket. Ám ezen az estén fejben és lélekben a Goldberger imponálóan játszott. Leindításaikkal, milliméter pontossággal megtalálták a kirobbanó formában játszó Matust és Krivokapicot. A Vasvár pedig néha lámpalázzal küzdött, így a legjobb lehetőségeket is elpuskázta. A megítélt két hétméteresből egyet értékesített a Vasvár.

MÁSODIK FÉLIDŐ
A második játékrészre mindkét edző cserékkel próbált frissíteni, ez a vendégeknek sikerült jobban. A 6. percben már 14:17 volt az állás, vagyis a Goldberger 8 perc alatt 7 gólt rámolt be a csereként beállt vasvári kapusnak, Vízvárinak. Az előny nőttön-nőtt, Matus úgy száguldozott a pályán, mintha csak sima edzőmeccset játszana. Krivokapic pedig sistergős átlövéseivel, súlypontáthelyezést követő alsó- és felsősarkos bombáival foszlatta szerte a hazaiak reményeit. A 15. percben 14:23-as állásnál némi törést szenvedett az aranybevonat a Goldberger műalkotáson. Ekkor a Vasvár elkapta a fonalat, s zsinórban hét gólt ért el, 21:24-re megközelítve ellenfelét. A hazai szurkolók roppant szimpatikusan tűzbe jöttek, ismét hajszolták csapatukat egy agresszív támadójátékba. A Vasvár karmestere, Golovko vitte a prímet. Két kiállítás jelezte a vendégeknél, hogy az agresszív védekezéssel átlépte a sportszerűség határát a vendég együttes. ám ez csak pillanatokig tartott.  A 28. percre végképp szertefoszlottak reményeink. Az elektromos tábla fölényes, 22:30-as Golberger állást jelzett. Se időkérés, se taktikai húzások nem segítettek rajtunk. A találkozót vezető bíró 22:31-es állásnál fújta le a mérkőzést. A két tábor kedvenceit éltette. A Goldberger is kiment kék-fehérbe öltözött szurkolói elé, s a Vasvár csapata is. Mindkét együttest vastaps köszöntötte.

Edzői vélemények:
Berendi Antal: Kitűnő mérkőzést láthattunk, az újonc Vasvár kiválóságára, Nagy Anikóra külön készültünk. Egy közel kétméteres beállóst szereztünk, s az edzéseken ellene gyakoroltuk a védekezést, őt kellett semlegesíteni. Vasváron sikerült is Nagy Anikót kivennünk a játékból. Különösen csapatként tetszett a Vasvár, s ez a véleményem egyáltalán nem udvariassági gesztus. Örülök, hogy a térségben végre van egy profi szemléletű, kitűnő női kézilabda csapat. Ez a bajnokság színvonalát csak emeli. Agresszív védekezéssel sikerült hoznunk ezt a mérkőzést, s gyors játékunk ellenszerét csak a második félidő derekán találta meg a Vasvár. Ugyanakkor játékosai sportszerűek voltak, miként szurkolóik is. Ez nagyon ritka a mai zaklatott, felsebzett világban. Csodálatos hangulatban játszhattuk végig a találkozót. Ezt a mentalitást, ami itt Vasváron van, tanítani kellene. Csak gratulálni tudok ezért a szakosztály vezetésének és a kisvárosnak is.
Hova szeretnénk eljutni a bajnokság befejezésére? Az 1-3 hely valamelyikére. Ha ősszel az első helyen zárunk, akkor a csapatot szponzoráló befektetői csoport megteremti az NB I-es szereplés feltételeit, s akkor bajnokságot szeretnénk nyerni. Külön öröm számunkra, hogy a III. kerület egy sporttermet épít számunkra. Ez így együtt maga a csoda, alig hihető, hisz tavaly még olyan szegények voltunk, hogy azt elmondani sem tudom.
Az újonc Vasvárnak sok sikert kívánok, megérdemlik, hogy jól szerepeljenek, nagyon szimpatikus együttes, jó benyomást tettek rám.
Fancsali Ferenc, a Vasvár edzője: Mi is mondjak, savanyú a szőlő. Azt tudtuk, hogy a Goldberger a bajnokaspiráns. Minden előjel mellettük szólt. Sajnos kulcsjátékosaikat, így Krivokapicot és Matust sem tudtuk kivenni a játékból, őket képtelenek voltunk semlegesíteni. Agresszív védekezésükkel felőröltek bennünket. Csak a második félidő derekán volt egy jó szériánk, amikor három gólra sikerült megközelíteni az óbudai gárdát.