2007.06.08. Change-Vasvár VSE – Kodolányi Cornexi Alcoa 31:30 (18:14)

Vélhetően a két leghosszabb nevű együttes találkozott a női kézilabda NB I/B bajnokság nyugati csoportjának záró fordulójában. Amiből természetesen semmi rosszra nem kell következtetni. Ám amilyen hosszú volt a két csapat neve, olyan hosszúnak, végeláthatatlannak tűnt a mérkőzés. Az első félidő elején vontatottan vánszorgott az „idő”, a szurkolók úgy érezhették, ennek a mérkőzésnek soha nem lesz vége. Ebben az időcsapdában a csapat gondolatban még a Goldberger ellen idegenben aratott győzlemmel foglalkozott, amikor már az ellenfél sorra lőtte góljait. Így azután az időcsapda duplán is működött.
Ennek az lett a következménye, hogy a Cornexi huszárosan lerohanta a hazaiakat. Különösen a 8-as számmal játszó Rajcsányi Anikó átlövő volt elemében, valamint a 2-es mezben villogó Németh Nóra és a 21-es számmal játszó Kiss Adrienn, aki az ifi meccset végiggürizve (ott 9 gólt lőtt), majd beállt a felnőtt csapatba. A felnőttek között is sziporkázott, s lőtt élményszámba menő gólokat (2:4). A fiatal, lelkes vendégcsapat tovább növelte előnyét (1:5), majd 2:7-es állásnál Fancsali Ferenc, a Vasvár edzője időt kért. A hazai csapat összekapta magát, s elkezdett felfelé kapaszkodni. A Cornexi csak elvétve dobott gólt, mi viszont futószalag értük el találatainkat. Kilenc perc alatt fordított a Vasvár, s egyenlített (11:11), majd a 18. percben a vezetést is megszerezte a gárda. Az első félidő utolsó 10 percében már azt a Vasvárt láthatta a közönség, amelyiket a bajnokság során annyira megszeretett. Mondjuk ki, a csarnokba a néhány kisiklás ellenére örülni járnak a szurkolók, és napfürdőzni a siker fényében. A lányokat ember nincs, aki ne szeretné. Akár győznek, akár veszítenek. Ez utóbbi szerencsére csak ritkán fordult elő. (A mérkőzéssel egy időben az ebédlőben lagzi volt. A férfinép közül többen ki is lógtak, hogy legalább öt-tíz percet láthssanak a találkozóból.
Az első félidő hajrájában a Vasvár beleerősített, négy góllal elhúzott. A csapatok 18:14-es hazai vezetéssel vonultak pihenőre. Mire lesz elég a négy gólos előny? Ezen meditáltak a hazai szurkolók.
A második félidő eleje számunkra egy kisebb rémálom volt. A Cornexi edzője, Mihály Attila elhitette lányaival, hogy van keresnivalójuk a Vasvár ellen. A fiatal, lelkes kis társaság ezt el is hitte, s feljöttek két gólra (20:18). A Vasvár kapkodott, idegesen játszott. Nagy Anikó, aki hosszú sérülés után lépett pályára, s most is fogát összeszorítva játszott fájós térdével, sokat lendített a csapat játékán. Kilenc lőtt gólja önmagáért beszél. Amikor pedig kritikussá vált a helyzet, akkor Szondy Noémi dobott két parádés gólt. Az izgalmakat fokozandó, kiállítások, téves bírói ítéletek borzolták a kedélyeket, és egy non plusz ultra, még az eredményjelző is elromlott. A bíróknak végül a versenyasztalnál ülőkkel összedolgozva sikerült egyezségre jutniuk, s a Bán-Dravecz páros hellyel-közzel még helyes ítéleteket is hozott. Paprikás, szikrázó volt a hangulat a véghajrában, a Cornexi pedig kitartóan kapaszkodott felfelé. A befejezés előtt két perccel csupán két gól volt a Vasvár előnye. Végül a Cornexi még lőtt egy gólt, (31:30), majd mindkét csapat rontott egy-egy ziccert. Amikor a Dravecz-Bán bírói páros lefújta a találkozót, azt senki nem bánta Vasváron. A hazaiak örülhettek jobban. Örültek is. Miként a szurkolók is, hisz a bajnokságban a csapat újoncként kitűnően teljesített.
A szurkolók – a láthatóan fáradt, elsősorban idegileg fáradt csapatot – a  B-középhez szólították. A két szurkolótábor, a dobbal szurkolók és a középső szektorban buzdítók szeretettel pacsiztak a lányokkal. Vasváron így viszonyulnak a női kézilabdához. Akik fanyalogtak – minek  nekünk NB I/B-s női kézilabda? – azoknak a csapat és a szurkolók csattanós választ adtak. Miként szervesen hozzátartozik Körmendhez a kosárlabda sport, úgy most már kimondható, Vasvárhoz pedig hozzátartozik a kézilabda, az NB I/B-s női kézilabda.

Vélemények
Fancsali Ferenc vezetőedző: A mérkőzés előtt óvtam a csapatot attól, hogy a Goldbergel elleni fényes győzelemből azt ak9vetkeztetést vonjuk le, hogy a sereghajtó Cornexit simán lelépjük. Nem sok hiányzott ahhoz, hogy egy héten belül két meglepetést is szállítsunk.
Az első félidőt gyengén kezdtünk, könnyedebben vettük a mérkőzést, mint illett volna, s ebből nem tudtunk váltani egészen a 18. percig, akkor egyenlítettünk. Az ellenfél még 7-2-re is vezetett a 9. percben.
Miután rendeztük védekezésünket, a félidő végén már 4-gólos előnnyel vonulhattunk pihenőre.
A 2. félidőben nyögvenyelősen, sok hibával játszottunk, védekezésben és támadásban is. Idényvégi játékot produkáltunk, s ebből a ritmustalanságból csak nehezen tudtunk váltani. Az ellenfél élt is az általunk felkínált lehetőséggel.
Összességében az éves teljesítménnyel és az 5. helyezéssel elégedett vagyok.
Az első félévet 15 ponttal a 4. helyen, a második félévet pedig 17 ponttal az 5. helyen zártuk. Az ősz meglepetése a Vasvár volt, míg a tavaszi szezoné a Marcali. Úgy gondolom a kisváros hírét messze vittük. Akik eddig nem tudták, hol is van Vasvár, őszi menetelésünket követően megtanulták, hogy Vas megyében, a vasi Hegyháton kell keresi ezt a kisvárost. Őszi sikerünket látva sokan azt hitték, hogy mi egy metropolisz vagyunk. Alig akarták elhinni, hogy a párezres Vasvár, lelkes, kézilabdát szerető közössége áll mögöttünk.
Nagy Ferenc szakosztályvezető: A mérkőzés elején egy pillanatra megrémültem. Attól tartottam, egy héten belül két csattanós meglepetést is szállítunk. Szerencsére nem így lett. Gratulálok a csapatnak! Volt tartása ezen az idegőrlő mérkőzésen – amibe helyenként a Bán-Dravecz bírói páros is beleszólt – nem csak egyenlíteni, de a mérkőzést is megnyerni. Bevallhatjuk azt is, hogy elfáradtunk, elsősorban fejben, a bajnokság végére.
Mit mondjak? Hazudnék, ha azt mondanám, nem örülök Amikor indulás előtt latolgattuk az esélyeinket a Süti cukrászdában, narancslé és ásványvíz mellett igen józanul azt mondta az a lelkes kis társaság, akik arra szerződtek, hogy erejükhöz mérten jóban-rosszban kitartanak a csapat mellett, hogy mindent megtesznek a siker érdekében. A városvezetés, a szponzorok, a Vasvári Újság, az Exclusive Change, az EDS, és sokan mások felsorakoztak a siker érdekében. Nos, amikor az esélyeinket latolgattuk ott a cukrászdában – ezt tesszük minden egyes mérkőzés után is – nos, az őszi indulás előtt  úgy gondoltuk, körülbelül annyi pontot sikerül szereznünk a szezon végére, amint amennyit az első félévben gyűjtöttünk. A cspat sikeréhesen, kitűnően motiválva kezdte az őszi szezont. Haraptak minden mérkőzésen, a közönség pedig tomboló szeretetével viszonozta ezt a helytállást. Már nem mi léptünk pályára remegő lábakkal, hanem az ellenfeleink. Az ősz a Vasváré volt, a tavasz pedig a Marcalié. Röviden így összegezhető a bajnokság.
Nem állunk meg, csak szusszanunk egyet. A csapat most pihenőre vonul, szellemileg felfrissülve kell nekilátni a következő évi bajnokság előkészítéséhez és a felkészüléshez. Köszönet a támogatást a szponzoroknak,  a város vezetésének, a szurkolóknak, minden kézilabdát szerető sportbarátnak. Külön öröm számunkra,  hogy a térségben élők közül sokan váltak vasvári kézilabda hívévé. A csapat 5. helye a magyar kézilabda sport második vonalában, egyben sportdiplomáciai siker is. Az elért eredmény kötelez bennünket. Reméljük újabb erősítéssel a következő bajnoki évadban újabb sikereket érünk el, s tovább öregbítjük Vasvár és a Vasi-Hegyhát hírnevét. Látható, ebben a zajklatott, nehéz világban szükségünk van sikerre, az összetartozás élményére.

Záró bankett vacsorával
Miként a fantasztikus őszi szereplést, úgy az NB I/B-s bajnokság befejezését is közös vacsorával ünnepelte a csapat. A sikeres szereplést a város vezetése, annak polgármestere nevében Baán Erika kulturális és sport főtanácsos köszönte meg a záró banketten, s átadott egy-egy ajándékkosarat is az ifjúsági és felnőtt csapat kapitányáóainak.
Nagy Ferenc szakosztályvezető méltatta az első évi sikert az NB I/B-ben, kiemelte, hogy az ősszel a Vasvárnak 15 pont elég volt ahhoz, hogy a 4. helyen teleljen, tavasszal viszont a 17 megszerzett pont csak az 5. helyhez volt elég. Összességében mégis óriási sikert arattak, hisz amikor szezonkezdés előtt latolgatták az esélyeket, akkor úgy vélték, hogy szerezhetnek 11-15 pontot a bajnokságban. Ezt messze túlteljesítette a csapat.
Ezt követően a névadó szponzor, az Exclusive Change nevében mondott köszönetet a sikeres szereplésért. A csapatot és a márkanevet is megismerték szerte az országban, a névadó szponzor – mint mondta – maximálisan elégedett a csapat teljesítményével. Háláját azzal is szeretné kifejezni, hogy ezen az estén az ő vendégei a bajnokságban sikerrel szereplők, s jövőre ismét támogatja a csapat NB I/B-s tagságát.