2007.04.30. Exclusive Change Vasvár VSE – Szombathelyi Főiskola SE 38:27

Exclusive Change Vasvár VSE – Szombathelyi Főiskola SE 38:27 (20:14)
Vasvár, 200 néző

VASVÁR
SZABÓ HEDVIG – UTASI ÁGOTA (6), Matetits Gabriella (3), Elena Golovko (3), ZSOHÁR MÓNIKA (4), SZALAY MARIETTA (10), Szakonyi Mónika(3),
Csere: Szabó Hedvig helyett Vízvári Tímea (kapus), NÉMETH DIÁNA(5), SZONDY NOÉMI (1), Kollár Éva (3), Kovács Katalin.
Edző: Fancsali ferenc

SZFSE
Hofbauer Petra – Kovács Alexandra (5), Udvardi Zsanett (4), ZÁMOLYI  KATALIN (6), Takács Erika ((3), Bouti Szilvia (3), Sulyok Szilvia (4).
Csere: Peredi (kapus), Pukler Glória(1), Tilinger Tímea (1), Horváth Diána, Tóth Ildikó.
Edző: dr. Woth Péter

A két együttes rangadója kitűnő hangulatban kezdődött. A nézők alaposan bemelegítettek, már a mérkőzés előtt jelezték kedvenceiknek, bármi lesz is, ők mellettük vannak. Vastaps köszöntötte a pályára lépőket, dobszóló, rigmusok, s kezdődhetett a találkozó.
A mérkőzés elején a Vasvár azonnal elkapta a fonalat, először 3:1-re, majd 5:2-re húztak el, ám a Tanárképző nem adta fel. Lerohanós taktikával kísérleteztek Woth Péter tanítványai. Ám Szabó Hedvig kapus hármas bravúrja végképp lehűtötte a kedélyeket. A jonb alsóból kitornázott védését még megfejelte egy bal felsővel, majd úgy húzta le a függönyt a vérprofi szintű tanárképzős Zámolyi előtt, ahogyan azt egyetemeken tanítják. Ezzel elbizonytalanította a már-már magára találó főiskolásokat. Ugyanis az első húsz percben még állták a sarat a vendégek. A 18. percben 10:10-es állásnál még úgy tűnt, áll a zászló a szombathelyi gárdának is. Ám nem rangadó az a rangadó, ahol a hazai csapat edzője és játékosai nem tudnak előhúzni a képzeletbeli varázscilinderből egy-egy ismeretlen trükköt. Nos, a Vasvár együttese ekkor úgy döntött, saját fegyverével veri meg ellenfelét. Kitűnő védekezésre alapozva ritmust váltott a csapat, s nevéhez illően Exclusive-játékkal valósággal állva hagyta ellenfelét. Németh Diána, Utasi Ágota, Zsohár Mónika, és a mezőny legjobbja, Szalay Marietta brillíroztak, a lehetetlent is megoldották, s négyszer is betaláltak zsinórban. Az előny birtokában azonban nem ült le a meccs, hanem izgalmas, fordulatos félidei zárással, 20:16-os vezetéssel vonultak pihenőre a csapatok. A közönség vastapssal honorált minden megmozdulást, éltette kedvenceit, sportszerű buzdítással igazi rangadó hangulatot varázsolt a csarnokba.
MÁSODIK FÉLIDŐ
A Vasvár kitűnő napot fogott ki, ezt szögezzük le tárgyilagosan. Egy rohanós, rakkolós ellenféllel szemben bizonyította, nem véletlen a két együttes között a tabellán elfoglalt különbség. Vízvári Tímea kapus beállításával ziccerölő percek következtek. Tímea hozzátette a csapat teljesítményéhez azt, amire lehet építeni. A tanárképző kemény védekezéssel próbálkozott, a Vasvár pedig eredményes védekezéssel, elcsent labdákkal, szemfüles kilépésekkel, leindításokkal valósággal lelépte ellenfelét. Akik látták a mérkőzést, nehezen akarták elhinni, hogy az ellenfél csupán keménységben tudja felvenni a versenyt a hazai csapattal. Ekkor a csereként beállt Kollár, Szalay, Zsohár fergeteges tempót diktált. Valósággal eldugták a labdát a Tanárképző elől. Ők leginkább akkor jutottak a játékszerhez, amikor a kapuból kikellett szedni a labdát.
A második félidő 10. percében 26:16nál „beállt” a kőkemény tízgólos különbség. A Parádés átjátszások, védelmi falon történő átlövések, szépségdíjas szélsőjáték, gyors ritmusváltás valósággal sokkolta az ellenfelet.  Minden egyes vasvári találat után zúgott a vastaps. Ha a tanárképző betalált, a kórus azonnal reagált. Alamizsna! Alamizsna! – vélekedtek.
A mérkőzés hátralévő húsz percében a Vasvár tartotta tízgólos előnyét, majd befejezésként olyan öt perc következett, amilyenre a bajnokság kezdetén volt csak példa. Játékosai minden szituációból betaláltak. Ehhez a ritmushoz leginkább a játékvezetők nem tudtak mit hozzátenni. Feltűnő hibákkal vezették a találkozót.
A mérkőzés végén csapat és szurkolói ismét egymásra találtak, zúgott  vastaps, mindenki boldog volt.

EDZŐI VÉLEMÉNYEK
Fancsali Ferenc: Elsősorban kitűnő védekezésünk, kapusteljesítményünk alapozta meg ezt a győzelmet. A Tanárképzőt saját fegyverével, lerohanós, gyors, ritmusváltáson alapuló játékával sikerült legyőznünk. Saját fegyverüket fordítottuk ellenük. A mérkőzésen holtjáték természetesen most is volt, ám az első félidő felétől már az történt a pályán, amit mi akartunk. Ritmusunkból a szombathelyiek helyenként túl kemény védekezése sem tudott bennünket kibillenteni. Úgy játszottunk, ahogyan azt már régóta várom a csapattól. A plusz erőt pedig kitűnő közönségünk adta. Köszönet, szurkolóinknak ezért a fantasztikus bíztatásért.
Nagy Ferenc szakosztályvezető: Fantasztikus játékkal rukkolt ki a csapat. A cserék pedig nem hogy szinten tartották, de felpörgették játékunkat. Ez a győzelem egyben alapja is a továbblépésnek. Építeni kell a csapatot, hogy a cserék is kezdő formába lendüljenek. Igazából most sajnálom azt a 3-4 elhullajtott pontot. Mert meglepetések ebben az osztályban is vannak. Elég, ha a Veszprém hazai pályán elszenvedett e hétvégi vereségére gondolok. Ha pár ponttal többel rendelkezünk, akkor most dobogón állnánk. De ezen már kár is keseregni! Gratulálok a lányoknak! Ám ezt a mérkőzést illik a helyén kezelni, hisz nem a bajnokaspiráns Goldbergert vertük meg. Viszont fantasztikus megyei rangadót produkáltunk.
Dr.Woth Péter: Sokszor lassabban játszottunk, mint szerettem volna. Gratulálok a Vasvárnak!