17 Varga Brigitta (-)
26 Rácz Nikolett (-)
Edző: Varga László

ELSŐ FÉLIDŐ
Az első félidőt a vendégek kezdték jobban. A hazaiak játékát némi tamáskodás jellemezte. A Tamási élt is a felkínált lehetőséggel, s máris 1:3 volt az eredmény.  A kezdeti tanakodás végül felébresztette a bajnokság meglepetés csapatát, az Exclusive Change-Vasvár VSE együttesét. A csapat összekapta magát, előbb egyenlített, majd tudtára adta a Tamásinak, hogy ezen a délutánon sem adják alább hazai vezetésnél.
A szurkolók jelesre vizsgáztak, mert a csapat buzdításán kívül egy rossz szó sem hagyta el szájukat a legkritikusabb pillanatokban sem. Így az első félidő végére fölényüket kétszeres gólarányra váltották a vasváriak. A kapuban Szabó Hedvig brillírozott, míg az Utasi Ágota, Szalay Marietta, Zsohár Mónika, Nagy Anikó kvartett a „kottából” kitűnően muzsikált.  A Vasvár igazi kamarazenét játszott. Mindez tetszett a 300 szurkolónak, a lelátón a már megszokott dobos „zenekar” az eddigi négydobos felállásból nyolcdobosra váltott, s megállás nélkül verte a ritmust. A kék mezbe öltözött vasvári B-közép, lelkes férfikórus, pedig vastapssal és rigmussal kísért valamennyi sikeres megmozdulást. Mire a bírók lefújták az első félidőt, a vasvári oroszlánbarlangban kedvenceik már 14:7-re vezettek.

MÁSODIK FÉLIDŐ
A második játékrészben Fancsali Ferenc vezetőedző az egész cseresort pályára küldte. Vízvári Tímea váltotta a kapuban Szabó Hedviget. Timi két hullámban mutatott be bravúros  védéseket. Ám a leindításokból adódó ziccereket a csapat a második félidő derekán eltékozolta. Az öt percig tartó hullámvölgy felhozta a Tamásit, könyörtelenül büntetett két kitűnőségük, Pavelekné és Killer. Zsinórban 3 gólt is szereztek ekkor a vendégek (21:13). Fancsali Ferenc vezetőedző látva a hullámvölgyet, azonnal időt kért, s rendezte a sorokat. A csapat összekapta magát, s Golovko erőteljes mezőnymunkájának köszönhetően a vasvári mesterlövészek nem sok kétséget hagytak a felől, hogy ki a jobb. Zúgott a vastaps, az „Indul a busz!”, s az edzőnek is kijutott a dicséretből. Fancsali Feri! Fancsali Feri – éltette az edzőt a publikum, miközben fergeteges tempóban rohant a két együttes. Egy-egy kétperces kiállítás, egy csattanós összeütközés a Tamási kapuja előtt jelezte, hogy a játékosok nem ismernek pardont, persze csak a sportszerűség határain belül. A bírók kitűnő bíráskodással tartották kézben a szombat esti derbit. A Tamásinak a vasvári vendégfellépés inkább hasonlított lázálomra, mint sima hegyháti túrára. A mérkőzés végét jelző sípszót a lelkes vasvári szurkolói kórus visszaszámlálása vezette be: Öt, négy, három, kettő, egy, s megszólalt a mérkőzés végét jelző bírói sípszó, majd a vastaps. Az eredményjelző pedig mutatta, hogy az Exclusive Change-Vasvár VSE 27:19-re verte ellenfelét, a Tamási együttesét.
Örömmámor a házigazdáknál, vastaps a nézőtéren: Szép volt csajok, gyertek ide! Gyertek ide! – hangzott az egyik oldalon, míg a vendégeknél szomorúság volt. Ölelkeztek a vasváriak, meghajoltak a nézők előtt, a publikum pedig fejet hajtott előttük. A Vasvár csapata kiment a tribünhöz, s végigpacsizott mindenkivel. A Vasváron a csapat iránti szeretet kézzel tapintható boldogságban öltött testet ezen a szombat estén is. Azután gyorsan kiürült a sportcsarnok a vasvári Kardosban.

ÖSSZEGZÉSEK
Fancsali Ferenc vezetőedző összegzése: Az első félidő első tíz percében kapkodtunk, kimaradtak a helyzeteink, a ziccerek nem tudtunk élni, ez kissé elbizonytalanította a csapatot (1:3). Amikor a felállt csapatjáték összeszedett játékot, a beállósok pedig eredményes, gólerős játékot produkáltak, máris fordult a kocka. A ziccereket értékesítettük, s biztos védekezésből indított támadásokkal sikerült is a Tamási erejét felőrölni, s föléjük kerekedni.
A második félidőben is volt egy 5 perces kihagyás. Ekkor zsinórban Vízvári Timi három ziccert is fogott, ám ellentámadásból nem tudtuk helyzeteinket értékesíteni (21:13). Miért volt kétféle csapat a pályán? Látva az első félidei eredményes játékot, döntöttem úgy, hogy a második félidőben mindenkinek játéklehetőséget adok, hisz ebben az osztályban valamennyi játékosomnak meg kell szerezni a nélkülözhetetlen NB I/B-s rutint. Jól döntöttem. Ők is hozzátették a magukét a győzelemhez, s 21:13 után tovább növelték az előnyt.
Jövő héten Komáromba utazunk. Köszönöm a csapatnak a győzelmet, a lelkes vasvári szurkolóknak pedig a támogatást. Fantasztikus hangulatot varázsoltak a sportcsarnokba. Azt hiszem, nem állok messze az igazságtól, ha azt mondom, eddigi eredményeink és a hazai hangulatot is érezve, a vendég együttesek remegő lábakkal lépnek pályára Vasváron. Remélem, hogy jó játékkal és eredménnyel tudunk kirukkolni egy hét múlva, szeptember 30-án Komáromban is, miként tettük ezt egy héttel ezelőtt Veszprémben is, ahol hozta a csapat a tavalyi bajnok ellen a döntetlent, s ezzel a forduló egyik meglepetését szállítottuk. De továbbra is azt mondom, a földön kell járnunk, sokat kell edzenünk, dolgoznunk, csak így lehetünk eredményesek.
Nagy Ferenc szakosztályvezető: Jó vasvárinak lenni, úgy gondolom. Ez a kitűnő csapatjátéknak és a lelkes publikumnak köszönhető. Bár a szívem az elmúlt napokban rakoncátlankodott, s csak saját felelősségemre engedtek el az orvosok, de megérte. Remélem szerdán, amikor kontrollra megyek, nem fognak benn a kórházban. A mérkőzés amúgy kőkemény derbi volt. Akik kilátogattak, élvezték a kitűnő játékot, jól szórakozhattak. Az pedig külön öröm számomra, hogy ezt a csapatot nagyon szereti, és magáénak érzi a vasvári közönség. Talán nem túlzás, ha azt mondom, a csapategység meghozza gyümölcsét. Ám kétkedés nélkül szeretném előre bocsátani, nagyon messze van még a bajnokságnak akár csak az első „félidei” vége is. Szeptember 30-án szombaton Komáromba utazunk, majd két hét múlva szabadnaposak leszünk, s utána pedig háromszor idehaza játszunk.
Hajrá Vasvár! Hajrá Exclusive Change-Vasvár VSE!
Kép és szöveg: Bodorkós