2007.04.30. Fesztiválbeszélgetések

Belinszki József Nyíregyháza
A nyírségi főiskola színjátszó szakos hallgatói első ízben vesznek részt a fesztiválon. Vezetőjükkel, tanárukkal, Belinszki József rendezővel beszélgettünk arról, miért is fontos a fesztiválon megjelenni, s milyennek látják a vendégek a várost?
– Miért vesznek részt a vasvári fesztiválon?
– Első ízben vagyunk Vasváron. Azért jöttünk el, mert sok jót hallottunk szakmai berkekben erről a fesztiválról. A barátságos vendéglátás, a szakmaiság és a kapcsolatépítés miatt úgy gondolom kitűnő lehetőség hallgatóinknak, hogy megmutassák magukat. A mai nem könnyű gazdasági helyzetben a Nyíregyházi Főiskola általában a Dunáig utazik. Most ezt a határt, a képzeletbeli Rubikont első ízben léptük át azzal, hogy eljöttünk a Dunántúlra, ide a nyugati végekre, Vasvárra.Jók a benyomásaink, kitűnő a program, megismerhetjük többek munkáját, így szakmailag mindenképpen hasznos lesz ittlétünk. El kell mondanom, hogy az utolsó pillanatban tudtunk nevezni, ám a rendezők, Gergye Rezső jóvoltából fogadtak bennünket, s most húszan itt vagyunk Vasváron. A  nyírségi tájhoz szokott szemnek különösen változatos a hegyháti táj. Mi Nagymákfán, az ottani erdei iskolában lakunk. Remélem produkciónkkal sikerül belaknunk az új színház terét, és a várost is.
– Mióta dolgoznak együtt ebben a formában?
– A miénk 5 éves formáció, a főiskola hivatalos formációja, ennek vagyok rendezője és művészeti vezetője. Két részlegünk van, a színjátszás, a jelmez és díszlettervezés. Intézményünknek 15 ezer hallgatója van. Intézményünk a művészeti nevelés mellett a diplomata képzésnek, a műszaki képzésnek és a művészeti képzésnek, médiaképzésnek is a színtere. Remélem fellépésünkkel – amely tulajdonképpen annyira friss darab, hogy csak a főpróbáig jutottunk, s itt debütálunk közönség előtt, siker aratunk.

 (Bodorkós)

A teljes beszélgetést teljes a Vasvári Újság május 4-én megjelenő számában olvashatják

Széchenyi2020 Széchenyi Terv Plusz
Széchenyi2020