Rendhagyó iskolabál remek hangulatban
Az általános iskola Szülői Közössége idén rendhagyó módon nem a farsangi időszakban, hanem Erzsébet-Katalin naphoz kapcsolta az immár hagyományos Iskolabálját.
A két főszervező Vincze Zsoltné Hajni és Iván Anita óriási tempóval indultak neki a szervezésnek. Munkájuk hatékony volt, ugyanis egy jó hangulatú, színvonalas bált könyvelhetnek el. Idén a dekoráció, az ajándékok a magyar kultúra világából táplálkoztak. Az asztalokon lévő szalvétát, a mécsestartót népi motívumok díszítették. Vincze Zsoltné, Hajni az SzK bál köszöntője után az iskola tanulói, tanárai és a szülők zenés, táncos produkciókkal köszöntötték a jelenlévő közönséget. A zenés produkciókat Pappné Bem Gabriella kórusvezető, igazgatóhelyettes tanította be. A tanári-szülői kórus Máté Péter: Most élsz és az Apáca show című film I will follow him betétdala után Sejberné Szabó Mariann iskolaigazgató átadta az előző bál alkalmával alapított „Gyermekeinkért” díjat Koroknainé Kántor Juliannának és Giczy Szabolcsnak, akik mindketten időt, energiát nem kímélve segítették az iskola működését, tevékenységét. A kórus utolsó számát az ABBA együttes Waterloo-ját a díjazottaknak ajánlotta az igazgatónő jó szórakozást kívánva a másfél száz fős közönségnek.
A tánchoz a talpalávalót a Kócos Ördögök zenekar biztosította, a büfét Baranyai József működtette (aki miden évben jelentős összeggel támogatta a rendezvényt), a vacsoráról az Atroplusz gondoskodott.
Nagyon sok tombola gyűlt össze, melyeket éjfélkor kisorsolt a Szülői Közösség vezetősége. Ekkor köszönte meg egy-egy virágcsokorral Vincze Zsoltné az SzK elnöke a dekorálásban, az ajándékkészítésben résztvevő Barabásné Hajni, Bozzai Nóra és Birkásné Méhes Éva munkáját.
Témahét, projekt – ismerős fogalmak az általános iskolában
A megszokottól eltérő módon zárták az általános iskolában „A 100 éves vasvári sportélet az olimpia jegyében” című témahetet.
A rendezvény az udvaron kezdődött egy kültéri ping-pong asztal átadásával. Az újabb sporteszközt a Vasvári Gyermekekért Alapítvány vásárolta, Giczy Szabolcs pedig a tereprendezés után véglegesen rögzítette. (Az említett alapítvány minden évben eszközvásárlással és a tanulók jutalmazásával is támogatja az intézményt.) A szalagot Laczó Zoltánné, az alapítvány kuratóriumának elnöke és az iskola igazgatója Sejberné Szabó Mariann vágta át, s Márton Borbála 8. osztályos tanuló vette át jelképesen a diákok nevében.
A program a sportcsarnokban folytatódott. Az osztályok képviselői első feladatként bemutatták a meghívott vendégeiket, akik életét a sport meghatározta, illetve meghatározza ma is. E helyről is köszönjük Dávid Zsoltnak, Sipos Sándornak, Kónyáné Novák Katalinnak, Adorján Balázsnak, Horváth Lászlónak, Danczné Matetics Gabriellának, Hubay Kingának és Varga Jenő bácsinak, hogy elfogadták a meghívást a rendezvényre.
Az előre kihúzott sportágakban való jártasságról, az olimpiákról, a sportágak szabályairól adtak tanúbizonyságot a tanulók. Bemutatták a sportról, az olimpiáról készített prezentációikat. Az évfolyamok közti „A és B” sorversenyt követte a mindent eldöntő össziskolai „A” és „B”-sek versenye. A zsűri összegezte a pontszámokat, s Sejberné Szabó Mariann igazgatónő kihirdette az eredményeket, értékelte, majd bezárta a témahetet. A szervező testnevelési munkaközösség nevében Pálla Csaba munkaközösség-vezető kiosztotta a versenyen résztvevő gyerekeknek a jutalmakat.
A gyerekek által elkészített alkotások Sejber Mihály tanár által rendezett kiállításon láthatóak az iskola Holdgalériájában.
Véget ért egy újabb projekt a vasvári általános iskolában
2012. október 31-én zárult a referencia-intézményi felkészülést segítő pályázat (TÁMOP-3.1.7-11/2-2011-0527) a vasvári Kardos László Általános Iskolában. Az iskola több pályázat részese volt már eddig is, az innováció nem újkeletű fogalom a tantestület körében. A 2010-ben együttműködést kötött a Nyugat-magyarországi Egyetem Regionális Pedagógiai Szolgáltató és Kutatóközpont a város iskolájával, hogy befogadja az egyetemi hallgatókat a szakmai gyakorlatuk elvégzésére. Három tanár kolléga elvégezte a mentor-tanári képzést és azt követően a szakvizsgát is.
Jelen pályázat keretében újabb három pedagógus gazdagította hasonló ismereteit, s további 9 tanár-tanító képezte tovább magát a referencia-intézményi szolgáltatás szervezeti feltételrendszerének kialakítása, hálózati együttműködések megszervezése, a PR tevékenységek megvalósítása érdekében.
A vasvári általános iskola mintaadó az innovációk tekintetében, az infokommunikációs technológiák alkalmazásában – 17 intelligens táblával, nyelvi laborral, két összenyitható informatika teremmel, a legkorszerűbb asztali PC-kel rendelkezik – az ÖKO-iskolai tevékenységben. A pedagógusok megfelelő felkészültséggel és végzettséggel rendelkeznek a referencia-intézményi feladat ellátásához.
E legújabb projekt legfontosabb célkitűzése, hogy referencia-intézményként folyamatosan és mind nagyobb kínálattal szolgálják a hálózati tanulási folyamathoz a mintákat. Közreműködjenek az intézmények nagyobb közössége számára szervezett szakmai műhelyek tartalmi kínálatának biztosításában és megvalósításában.
További céljuk az is, hogy együttműködési lehetőséget biztosítsanak a kistérség és a régió intézményeinek, amelyek ellátásához adatbázisok kiépítése történik.
Intézményüket az EDUCATIO 2012 júniusában előminősítette és alkalmasnak tartotta, hogy megkezdjék a felkészülést a referencia intézményi feladat ellátására, amelyet egy minősítési folyamat fog lezárni a projektidőszak végén. Reményeik szerint itt kapják meg a végleges minősítést, és válik elismerten is példaértékűvé szakmai tevékenységük.
Megyei műdaléneklési verseny: a muzsikálás szívből jövő öröme
November 22-én a Kardos László Általános Iskola adott helyet a már hagyományosnak számító, közel tízedik alkalommal megrendezett Megyei műdaléneklési versenynek. A felső tagozatos és középiskolás tanulóknak a Pedagógiai Szolgáltató Központ meghirdetett versenyre Szombathelyről, Celldömölkről és Vasvárról jelentkeztek gyerekek szólóének, duett és kamarakórus kategóriában. A produkciók változatosak voltak: a klasszikusok közül felcsendültek Mozart, Schumann, Schubert, Paisiello, Purcell dalai, a kortárs zenét Bárdos, az igényes könnyűzenét Koltai, Szörényi alkotásai képviselték. A zsűri tagjai Bencsicsné Hajkó Gyöngyi megyei ének-zene szaktanácsadó és Pappné Bem Gabriella ének-zene szakos tanár voltak. Az elnöki tisztet Farkas Erzsébet énekművész, a Nyugat-magyarországi Egyetem ének-zene tanszékének tanára látta el. Kis vendéglátás után mindenkinek alkalma volt beénekelni és a terem hangzását kipróbálni. Ezt követően került sor a művek előadására. Bár sokfélék voltak a fiatalok is és a bemutatott darabok is, egy dologban mégis hasonlítottak egymásra: a muzsikálás szívből jövő örömében. A zsűri a produkciókat bronz, ezüst, arany és kiemelt arany minősítéssel díjazta. Bronz minősítést kapott a szombathelyi Varga Zsófia (13. osztályos), ezüstöt szombathelyi Bertók Gertrúd (13.osztályos) és Boros Boglárka, celldömölki (8.osztályos). A celldömölki Novák Fanni Mónika (7. osztályos) szólóénekét, a szombathelyi Böröcz Anna és Piller Andrea (11. osztályos) duettjét, valamint a Premontrei Gimnázium Kamarakórusának produkcióját a zsűri arany minősítésre érdemesnek ítélte. A legeredményesebb versenyző Tamás Barbara 8.a osztályos vasvári tanuló volt, aki kiemelt arany minősítést ért el. Eredményhirdetés után lehetőség volt egyénenként a szakmai értékelés meghallgatására. Valamennyi versenyzőnek és felkészítőiknek, valamint a hangszeres kísérőknek szívből gratulált és további sikereket kívánt a zsűri!