Ismét sikeres volt a város gasztronómiai, szórakoztató nagyrendezvénye
A tökös-mákostól kezdve a chilis-húsos és a csirkemájas tölteléken át egészen a málnás tejberizses rétesig rengeteg fajta és féle süteményt kóstolhattak meg a fesztiválozók, akik családbarát programokon vehettek részt a Nagy Gáspár Kulturális Központ melletti téren. Több mint kétezren látogattak el a gasztronómiai, hagyományőrző rendezvényre, amelyen sokan voltak kíváncsiak az igényes szórakozást nyújtó koncertekre is. Immár 12. alkalommal.
Az időjárás kegyes volt a nagyrendezvényhez, amelyet immár 12. éve szerveztek meg. A Nagy Gáspár Kulturális Központ munkatársainak szervezőmunkájának eredményeként jött létre ez az összeszedett, családias, kedves, ízig-vérig vasvári fesztivál, amely vidékfejlesztő jelentőséggel is bírt. A szervezők korábban kikérték a lakók véleményét, többször leültek velük beszélgetni. Új helyszínként szolgált a kolostor kert, a Takács-birtok és a kiskert. A rendezvény mozgatórugói azonban a csoportokat, az egyesületeket, az asszonyok voltak, akik már hetekkel, hónapokkal ezelőtt készültek a rendezvényre. A háttérben megszervezték, hogy ki, kinek a kertjéből hozza a tölteléknek való zöldséget, gyümölcsöt, hol nyújtják a tésztát, s ki süti a süteményeket. Emellett még színpadi műsorral is készültek.
Egy ágyúlövést követően kezdődött el a Vasvári Rétes Fesztivál augusztus 9-én. Megnyitó beszédet Majtényi László, a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány főtitkára mondott. Megjegyezte, hogy számára a rétes sütemény, a különleges töltelékű fajtái – így a húsos, vagy a gombás – játék. Emlékeztetett arra, hogy a rétes több mint száz éve a magyar konyha ékessége, az Őrségben és a Hegyháton főételnek tekintették. Azt mondják, a rétes akkor jó, ha aláteszünk egy könyvet, s a betűket a tésztán keresztül is el lehet olvasni.
A szórakoztató programsorozaton zenés időutazásra hívta a megjelenteket Szabó Tibor, a szombathelyi Weöres Sándor Színház művésze és Peltzer Géza zenész-újságíró. Majd operett részletekkel szórakoztatta a nagyérdeműt Debrei Zsuzsanna és Hertelendy Attila, a zalaegerszegi Hevesi Sándor Színház művészei. Bangó Magit, Kossuth-díjas nótaénekes is színpadra állt, s a ritmusra ujjaival csettintett a fesztiválon, valamint műsorral készültek a Szilágycsehi Berekenye ifjúsági tánc csoport tagjai. Nagy sikert aratott Csernik Szende, erdélyi lábbábos előadása, amit a Karak zenekar fellépése követett. A Takács kertben várta a nagyérdeműt a Gölbasi Hagyományőrző csoport. Itt különböző korabeli fegyverekkel harcoltak, lőttek. A vasvári béke 350. évfordulója alkalmából a nagyrendezvényen immár megjelentek a török hagyományőrzők. Sátruknál forrt a török kávé, amelyet fahéjjal és kardamommal ízesítettek. Fergeteges koncertet adott Szulák Andrea, majd a művésznő után a réteskészítő csoportok műsorait tekinthették meg a megjelentek. A késő délutáni, esti órákban köszöntőt mondott V. Németh Zsolt, a Földművelésügyi Minisztérium környezetügyért, agrárfejlesztésért és hungarikumokért felelős államtitkára, aki méltatta a vasvári nagyrendezvényt, s a résztvevők munkáját. A fesztiválon számos elismerést is átadtak, még az Arany Sodrófa-díjat is kiosztották. Az ifjúsági táncos fellépés után a pápai Teleszterion Színházi Műhely Tűzszínháza zárta a programsorozatot.
A fesztiválon a gyerekek is kedvükre szórakozhattak. Nagy lelkesedéssel hajtották a retró pedálos kisautókat, két helyszínen is kipróbálták a népi játékokat, s ha a kukoricadarálásban, vagy a gólyalábazásban megfáradtak, akkor lepihenhettek a babzsákokra is. A felnőttek megtekinthették a höveji csipke kiállítást, megkóstolhatták a házisert. A fesztivál jó hírét pedig határon túlra vitték a Muravédéki Magyar Rádió közvetítései.