2006.03.22. Kézilabda hírek

A Közút-Vasvár NB II-es női kézilabdázói kitűnő tavaszi rajtot vettek. Két győzelemmel és egy döntetlennel vezetik a bajnokság nyugati csoportját.
A nyitó mérkőzésen Mosonmagyaróvárott 27:20-as győzelemmel kezdte meg Fancsali Ferenc vezetőedző együttese a tavaszi pontvadászatot. Az együttes mind mentálisan, mind erőnlétben kitűnőre vizsgázott.
A tavaszi forduló második mérkőzését hazai környezetben rendezték, a Közút-Vasvár a Győri VKLSE gárdáját fogadta. A vendéglátók kemény csatában 12:10-es félidőt követően 20:16 arányban diadalmaskodtak. Ezzel a két riválist térdre kényszerítve tulajdonképpen teljességgel átvették sorsuk irányítását – miként Nagy Ferenc, a kézilabda szakosztály vezetője fogalmazott. Ám a harmadik csapattal is kénytelenek vagyunk néha mérkőzni. (Mit kell ezen értenünk? A játékvezetés nem mindig egyértelmű objektivitását.)
Így volt ez a harmadik találkozón, amelyet március 18-án szombaton Győrben rendeztek. A Győri ETO ifi – Közút Vasvár mérkőzésen erősen lejtett a pálya az ETO javára. Már a harmadik percben súlyos sérülést szenvedett a Vasvár egyik kiválósága, Elena Golovko, akit győri ellenfele egyszerűen nyakon vágott. A hétfői orvosi vizsgálat kiderítette, hogy Golovko hangszalag szakadást szenvedett. Ám a Vasvár együttese kemáényen állta a sarat. Az első félidő utolsó 4 másodpercében egyenlített az ETO (14:14), majd a második félidő is fej-fej melletti kemény csatát hozott. A Vasvár egy góllal vezetett, a Győri ETO ifi minden tudását latba vetette, s végül a lefújás előtt 4 másodperccel sikerült egyenlítenie, így alakult ki a 27:27-es végeredmény.
A Közút-Vasvár ezzel a nehéz idegenbeli mérkőzéssel is bizonyította, hogy nem volt véletlen a kitűnő őszi szereplés. Tavasszal a csapat – bár sérülések tizedelik – igazi favorithoz illően szerepel, s a nyugati-csoport bajnokaspiránsaként van számon tartva.
FURCSASÁG(OK)
A találkozó legkirívóbb megmozdulása akkor zajlott, amikor a Győr elveszítette a labdát, s miután a játékszer az oldalvonalon túlra pattant, azt onnan a győriek edzője visszapofozta a pályára, majd csodák-csodája azzal az ETO játékosa megiramodott, belőtte. Mindezt tehette, hisz a bíró mindezt nemes egyszerűséggel még hitelesítette is… Nincs kommentár.