15 Molnár Beatrix (3)
16 Kovács Brigitta (-)
Edző: Csordás Árpád

ELSŐ FÉLIDŐ
Mindjárt az első percekben támadólag lépett fel a Vasvár, s egy huszáros rohammal elhúzott először 1:3-ra, majd 2:5-re. Ez lehűtötte a hazaiak lelkesedését. Vélhetően nem így képzelték el a kezdést az újonc ellen. A Komárom próbálkozásai rendre elakadtak a fegyelmezetten és igen hatékonyan védekező vendégek védelmi falában. Pontosan, lelkesen játszott az újonc Vasvár. A vendég reteszt a Komárom nem tudta feltörni.
Ám a 15 percben egy kisebb hullámvölgy volt tapasztalható a vendégek játékában. Ekkor egyenlített a Komárom (5:5.) Ám ennél tovább nem jutottak a házigazdák. Újabb vendégattak, újabb gólok, s máris előny a hegyháti csapatnál. A védősor pontosan működött, akár egy svájci óra. Amikor Fancsali vezetőedző órájára pillantott – ekkor 20 percnél jártunk – a Vasvár ezidő alatt csupán 7 gólt kapott, köszönhetően Szabó Hédi kapus bravúros teljesítményének és a pontos védekezésnek. Így a félidő utolsó 8 percében 4 gólt lőtt a Vasvár együttese, s egyet sem kapott. Zúgott is a Hajrá Vasvár, héolé-olé! – bíztatás, köszönhetően annak a 15 vasvári szurkolónak, akik 3 gépkocsival, dobokkal felszerelkezve elkísérték kedvenceiket Komáromba, s mindent megtettek annak érdekében, hogy idegenben is otthon érezzék magukat hölgyeink. Az első félidő ennek köszönhetően 9:13-as vasvári vezetéssel zárult.

MÁSODIK FÉLIDŐ
A Komáromi AC próbált lábra kapni, ám eredményességben csak a középkezdésig jutottak el, ugyanis az Exclusive Change-Vasvár VSE -ha az első félidei kezdést úgy jellemeztük, hogy az huszáros volt, akkor erre a második félidei kezdésnek a Forma 1-es minősítés dukál. S valóban: 3 perc alatt 4 gólt rámoltak hölgyeink a Komáromnak, s ekkor már érezhető volt, a házigazdák nem tudnak újítani ezen a délutánon. A 10. Percben már 11:21 volt az állás. A 8-10 gólos előnyt a vendégek magabiztos védekezéssel, kitűnő összpontosítással tartották, egészen az 54. percig, amikor 23:31-es állást mutatott az eredményjelző tábla. Ekkor némi porszem került az addig precízen működő vasvári gépezetébe. Történt, hogy Fancsali mester bizalmat szavazott a cseresornak, mondván, hadd éljenek a felkínált játéklehetőséggel. Sajnos e döntés rossz húzásnak bizonyult. A cseresor elkönnyelműsködte a lehetőséget, s magára húzta a házigazdákat, akik ettől vérszemet kaptak, s a tetemes előny a végére kissé elolvadt. Ám a végeredményen már ez sem változtatott (29:32), a bírói sípszó azt jelezte, hogy a 60 perces szombat délutáni kiránduláson kitűnően érezték magukat a vendégek, s amúgy begyűjtötték a 2 pontot is.
A végén a vendégszurkolók kedvenceiket éltették, s ha nem olyan szerények, akkor alighanem eléneklik a híres ?48-as nótát, miszerint „Híres Komárom be van véve!”
Valóban. A Vasvár négy mérkőzésen három csapat skalpját tűzte a Klub képzeletbeli zászlajára , s a bajnoki aranyra törő Goldberger mögött 1 pont hátránnyal áll a stabil 2. helyen, tőle 1ponttal van lemaradva a 3. Helyezett Nagyatád.
A bajnokság állása
1. Goldberger   8 pont
2. E.C. Vasvár-VSE                     7 pont
3. Nagyatád                                  6 pont
A következő hévégén szünnapos a Vasvár, majd két hét múlva következik a Győri ETO.

VÉLEMÉNYEK, ÖSSZEGZŐK
Fancsali Ferenc: Sajnálom a végét, úgy látszik a cseresor nem akart élni a felkínált lehetőséggel. Tanultam ebből az esetből. Mindettől függetlenül gratulálok a csapatnak az idegenbeli sikerhez. Már több mint újoncok vagyunk. Lassacskán megtanulják nevünket mind a felsőházban, mind az alsóházban. Igaz, mi nem így osztályozzuk ellenfeleinket, s magunkat sem soroljuk sem egyik, sem a másik kategóriába. Komáromi győzelmünket elsősorban kitűnő védekezésünknek, és jó koncentrációnknak köszönhetjük.
Nagy Ferenc szakosztályvezető: A mérkőzésvégi izgalmaktól azért megkímélhettek volna a lányok. Mert addig úgy meneteltünk, akár Klapka serege. Be is vettük Komáromot, ha élhetek ezzel a hasonlattal. Ám egy biztos: 8-10 gólos előnyt többet nem hagyunk eltékozolni semmiféle cseresor kedvért. Hisz a mérkőzés 60 percig tart, s abban a játékrészben mindenkinek oda kell tennie magát a pályán. Akár kezdő ember, akár tartalék. Mindettől függetlenül büszke vagyok csapatunkra, s a lelkes vasvári szurkolóknak is köszönöm, hogy Komáromban is otthon érezhette magát az Exclusive Change-Vasvár VSE női kézilabda csapata. Gondolatban már a Győr elleni találkozóra hangolok, pedig az csak két hét múlva következik. Mit mondjak, tisztességesen menetelünk.
Csordás Ferenc, a Komárom AC edzője: Szomorú vagyok, és gratulálok a vendég Vasvár együttesének!