Nem lehet megkerülni a nemzeti parlamenteket!, mondta a Békeházban Gál Kinga EP-képviselő
A véleményünk ellenére, a nemzeti parlamentek megkerülésével olyan döntést akarnak ránk kényszeríteni, mely befolyásolja gyermekeink, unokáink sorsát is – jelentette ki Gál Kinga Európa Parlamenti képviselő a kényszerbetelepítés kapcsán Vasváron.
A vasárnap délutáni időpont nem a legkedvezőbb a közéleti programok lebonyolítására, ám szeptember 18-a erre most rácáfolt. A zsúfolásig megtelt Békeházban Tóth Balázs polgármester köszöntőjét követően V. Németh Zsolt államtitkár, országgyűlési képviselő a rendezvény házigazdájaként bemutatta vendégét Gál Kinga európai parlamenti képviselőt. Mint megtudtuk a kezdetektől, tehát már 2004-től képviseli hazánkat Brüsszelben a kolozsvári születésű jogász végzettségű politikus asszony. Tagja többek közt az Emberjogi Albizottságnak és elnöke az EP Kisebbségi Munkacsoportjának is. V. Németh Zsolt elmondta: a rendezvény célja, hogy első kézből, hiteles emberektől kapjanak tájékoztatást az emberek a jövendő mindennapjainkat leginkább meghatározó súlyos migrációs válságról és az arra adandó helyes válaszokról.
Gál Kinga bevezetőjében először azokról a mélyen emberi benyomásait említette, melyek itt Vasváron érték a rendezvény előtti rövid szentkúti sétáján a kora őszi napfényben, majd a történelmi hangulatú belvárosi utcákon. „Vasvár számomra – és nyilván az itt élőknek is- a békesség, a harmónia, a nyugalom, a kiszámíthatóság, az ősi kultúrában mélyen gyökerező történelmi és vallási hagyományok őrzőinek városa. Azért is jöttem most ide – mondotta – hogy ezt ilyennek is őrizhessük gyermekeinknek és unokáinknak?”
A néppárti képviselő ezt követően előadást tartott, melyben – többek között – beszélt a brüsszeli jogalkotási folyamatról, valamint felhívta a figyelmet a népszavazás és a nem szavazat fontosságára is.
„Az a tét, hogy meg tudjuk-e védeni közösségeinket, kultúránkat, és meg tudjuk-e erősíteni a biztonságunkat.”
Gál Kinga a vasvári fórumon felidézte, tavaly 1,5 millió bevándorló érkezett Európába, többségük a nyugat-balkáni útvonalon keresztül. A migránsok nagy része a nagyobb szociális biztonság miatt jött, töredékük volt csak valóban menekült. Tavaly augusztusban azzal szembesült hazánk, hogy nagyon sok azonosítatlan, regisztrálatlan migráns jelent meg, és a bevándorlók mindent megtettek annak érdekében, hogy ez így is maradjon – elevenítette fel az európai parlamenti képviselő.
Emlékeztetett, Orbán Viktor volt az egyetlen, aki uniós szinten ki merte mondani, hogy ennek rossz vége lesz, ezért meg kell védeni a külső határokat.
Brüsszelben korábban határozatokat hoztak ellenünk, eljárásokat indítottak, mert kerítést építettünk, de mára ott tartunk, hogy több ország is kerítést épít – jegyezte meg.
A néppárti képviselő elmondta, Brüsszel a mai napig képtelen belátni, hogy az egyetlen megoldás az azonnali határvédelem lett volna, helyette azonban a beérkezetteket, és a folyamatosan érkezőket akarják kvóták szerint szétosztani. Először bevezették a kötelező kvótát, mely alapján 120 ezer plusz 40 ezer migránst akarnak szétosztani. Utána előjöttek az állandó szétosztási mechanizmus tervével, majd a pénzbüntetéssel, vagyis minden egyes át nem vett migránsért 78 millió forint büntetést kellene fizetni, később pedig előjöttek a családegyesítés könnyítésével – elevenítette fel a brüsszeli folyamatokat a néppárt alelnöke. Aláhúzta, Magyarország határozottan elutasítja ezeket.
A kvóták ügyében hangsúlyozta, a véleményünk ellenére, a nemzeti parlamentek megkerülésével olyan döntést akarnak ránk kényszeríteni, mely befolyásolja gyermekeink, unokáink sorsát is.
A néppárti képviselő arra kérte a vasvári embereket, hogy ne kockáztassanak, menjenek el október 2-án a kvóta-referendumra, és szavazzanak nemmel. A legerősebb demokratikus felhatalmazást nem lehet megkérdőjelezni – hívta fel a figyelmet a népszavazás fontosságára.
A rendezvény vége felé V. Németh Zsolt megkérdezte Gál Kingát: hogyan éli meg Brüsszelben a mindennapok biztonságának elveszítését, vagyis a terrorfenyegetettséget és, hogy milyen következménye lesz az európai politikában a magyarországi népszavazás eredményének?
-Négy fiam van, ott járnak iskolába. Édesanyaként nap, mint nap aggódással telve várom őket haza esténként az ottani lakásunkba. De ugyanezt a szorongást érzem mindenki másnál is, a politikustársaimon, az egyszerű brüsszeli polgárokon, az odalátogató – csökkenő számú- turistákon is. Ezen is változtatni kell, és a népszavazás, vagyis a magyar nép támogatása súlyt és támaszt ad a magyar kormánynak ahhoz, hogy végigvigye az uniós döntéshozatalban a kötelező kvótarendszer végleges elvetését.
Gál Kinga végezetül aláhúzta, a népszavazás nemzeti ügy; az a tét, hogy meg tudjuk-e védeni közösségeinket, kultúránkat, és meg tudjuk-e erősíteni a biztonságunkat.
-aus-