2006.03.27. Közút-Vasvár – Celldömölk

A Közút-Vasvár együttese a Celldömölk csapatát látta vendégül, de úgy is fogalmazhatunk, hogy az ügyeletes szombati áldozat volt a Celldömölk. Fancsali Ferenc csapata ugyanis az ellenfélnek nem sok időt hagyott töprengésre. Esélyt meg pláne nem a március 25-én, szombaton lejátszott találkozón. A Kardos sportcsarnokában időnkénti izgalomra legfeljebb az adott okok, hogy mérkőzés közben elromlott az elektromos eredményjelző tábla, így az első félidő lefújása előtt öt perccel – a közönség derültségére – a számláló elölről kezdte mérni a 30 perces játékidőt. Így a bírók, a rendezők, s az edzők futóórával a kezükben vezényelték a mérkőzést. A Celldömölk meg az eredmény után futott, vajmi eséllyel.

Edző: Salamonné Csótár Adrienn

Bár az első gólt a Celldömölk szerezte, ám egy percen belül elkezdődött az első félidei vasvári gólszüret. Szondy Kitti egyenlített a jobboldalon, majd a biztonság kedvéért még egyszer beköszönt Mendelnek (2:1), néhány villanásnyi idő elteltével Utasi Ágota következett a balszélen, azután Golovko iratkozott fel a góllövőlistára, és így tovább. A 8. percben már 7:2 volt az eredmény.
A 15. percben már 12:5-öt mutatott az eredményjelző tábla, s úgy tűnt, legázolja ellenfelét a Vasvár. Ám a Celldömölk igen szemfülesen két labdát is megszerzett egymás után, s a 25. percre 17:10-re módosította az eredményt.
A csapat pörgött tovább, elsősorban Utasi dinamizmusa, Szondy fékezhetetlen temperamentuma és Golovko kitűnő irányító és átlövő képessége tűnk ki a mezőnyből. A Közút-Vasvár 21:16-os eredménnyel vonult félidei pihenőre. kemény találkozón a Vasvár elsősorban a támadásra koncentrált, az elején – ne szépítsük – kicsit lesajnálta ellenfelét a Közút, ezért a védelem duplán is szellősnek bizonyult. Ennek tudható be, hogy Vízvárinak parádék sorozatát kellett bemutatnia, produkciójával az őrületbe kergette ezzel a Celldömölk átlövőit, szélsőit.
Fancsali Ferenc a második félidőre alaposan átrendezte együttesét. Akik eddig a kispadon ültek, azok játéklehetőséget kaptak, a kapuban Vízvárit Tímeát váltotta Peredi Anita. A Celldömölk ezért gondolta, hogy elérkezett az ideje az egyenlítésnek. Ám ez csak hiú ábránd maradt ezen a délutánon. A gólzsák Preisz Nelli összességében egy nyolcast hintett a Cellnek, Matetits, Golovko, Utasi és Szondy pedig 5-ször találtak be, míg László és Zsohár 4-4 góllal iskolázott. A második félidő 3. percében már 22:16 volt az állás, a hatgólos előny azután csak nőtt, a 9. percben már 26:18-ra elhúzott a Vasvár. Ekkor épp Szondy lopott el egy labdát a baloldalon, majd robogott, és irdatlan nagy gólt lőtt (27:18)
A Közút-Vasvár tartotta a lépéselőnyt és a 10 gólos különbséget is. S miként ezt már annyiszor láttuk, evés közben jön meg az étvágy. A 12. percben Matetits Gabriella robogott, s egy pimasz ejtéssel vette be a Celldömölk kapuját (28:18).
Idő múltával ez az előny csak nőtt, 30:18, majd Szakonyit terítették le a celldömölki védők, a hetest értékesítjük (31:18), s robog tovább a vidám vasvári gyors, s menetrend szerint érkezik. Pontosan, akár egy svájci óra. A bíró a sípjába fúj, ennyi fért bele ebbe a szombat délutánba, a végeredmény parádés 42:27.
A lányok összeölelkeznek, bejönnek a játéktér közepére, meghajolnak, fogadják az éljenző közönség gratulációját. Szép volt Közút-Vasvár, szép volt hölgyeim! Már Fancsali Feri edző sem morcos, ő is tapsol, mosolyog.
ÖSSZEGZŐ
Fancsali Ferenc edző szakmai összefoglalója: Az első félidőben elégedetlen voltam a védekezéssel, kicsit félvállról vettük az ellenfelet. A második játékrészben feljavultunk, két „cseresorral” mindenki játéklehetőséget kapott. Ezt már a mérkőzés előtt megbeszéltük a lányokkal. Azt hiszem, önmagáért beszél, hogy csupán egyszer kellett időt kérnem. Egy lépéssel ismét közelebb kerültünk a célhoz, amely nem változott. Bárhogy legyen is,  csakis a bajnokság megnyerése lebeg lelki szemeink előtt. Hangsúlyozom, minden mérkőzést egyformán komolyan veszünk. Legközelebb Ajkára utazunk.  Gratulálok csapatomnak, a Közút-Vasvárnak az újabb győzelemhez!
Nagy Ferenc szakosztályvezető: Örülök annak, hogy közönségünket izgalmas, változatos csatában tudtuk kiszolgálni. A vastapsot méltán érdemelte ki a gárda, még akkor is, ha az első félidőben időnként a tébolyba kergettek a szellős védekezéssel. Gratulálok a győzelemhez!
(Képgaléria: Hengerelt a Közút-Vasvár)
Közút-Vasvár – Celldömölk ifi (13:11) 29:25