A 2016-os esztendő negyedéves értékelésekor a várost érintő fejlesztéseket, korszerűsítéseket vette sorra Tóth Balázs, Vasvár polgármestere.
-Megtörtént a fűtési szezon próbaüzeme.
-A fűtési időszak végéhez közeledve már rendelkezünk számadatokkal, amelyek alapján lehetőség van a fűtési díj csökkentésére. A legfontosabb, hogy a beruházás eredményeképpen már március 1-től 25 százalékkal csökkent a városban a hődíj összege. Ez érintette mind a három fogyasztói kört, tehát a lakossági fogyasztókat, a vállalkozásokat és a közintézményeket is. Az új fűtési rendszer a korábbihoz képest egy összetettebb feladatot jelentett a távhőszolgáltató cégnek, nekik is szükségük volt egy fűtési szezonra, hogy kitapasztalják a megfelelő működtetést. A biztonságos ellátás miatt továbbra is megmarad a gázra való visszaállás lehetősége, mert gondolunk a termálkút esetleges meghibásodására is. Ennek természetesen vannak költségei, de nem engedhetjük meg, hogy a lakosság, vagy a városban működő vállalkozások bármilyen probléma esetén fűtés nélkül maradjanak.
-Az önkormányzat megvásárolta a belvárosi pavilont.
-A város, a fő tér látképéhez hozzátartozik az újságos pavilon, ezért tartottuk fontosnak, hogy önkormányzat tulajdonába kerüljön. Ráadásul kedvező áron tudtuk megvenni, a meghirdetett összeg feléért, 100 000 forintért. A város lakóitól várjuk az ötleteket, hasznosítási javaslatokat. Nyitottak vagyunk arra, hogy közösségi, vagy éppen civil szervezeti célokat szolgáljon, de vállalkozás is elképzelhető benne.
-A város csatlakozik a legszebb konyhakertek országos programhoz.
-Fontosnak tartjuk, hogy felélesszük, megtartsuk a kertészkedés hagyományát, hiszen hozzátartozik a vidéki ember természetes életformájához. Egy kis kertészkedéssel kiváltható a fitneszbérlet. Szeretnénk, hogyha egyre többen gondolnák így. Az országosan meghirdetett programnak meghatározott kategóriái vannak, mi is ezeket vettük át. Bárki benevezhet akár kiskerttel, vagy éppen szőlőheggyel. Az önkormányzat értékes nyereményeket ajánl fel a díjazottaknak. Ha már a kiskerteket, az egészséges, saját magunk által termelt zöldséget és gyümölcsöket említjük, akkor fontos felvázolni azt a célunkat, hogy termelői piacot szeretnénk kialakítani vizes blokkal, mobil áruhelyekkel és rendezett területtel a nagy parkolóban.
-A képviselő-testület tagjai ülésről ülésre döntenek a nagyobb pályázati beruházásokhoz szükséges kezdeti, vagy folyamatban lévő „lépcsőfokokról”.
-Gőzerővel folynak az előkészítések, mert a tavasz folyamán kell beadnunk az összes pályázatot a 2020-ig tervezett fejlesztésekre. A fontosabbak: iparterület fejlesztés, csapadékvíz elvezetés, termelői piac kialakítás, bölcsőde kialakítás, kilátó környékének fejlesztése.