2007.02.19. Pécsett győzelemmel rajtolt a Vasvár

A hajnali kelés és az utazás fáradalmai ellenére a Vasvár kezdett jobban. Szoros, zárt védekezésének köszönhetően az 5. percben már 3:0-ra vezettek a vendégek úgy, hogy még egy hétméterest is kihagytak. Csak a 8. percben érte el első találatát a Pécs (1:5). Ekkor úgy tűnt, sétameccs elé néznek a hegyhátiak, de nem így történt. Jött az első hullámvölgy, s a következő 10 percben csupán egy találatot jegyeztek a vendégek, míg a Pécs felzárkózott, s a 18. percben egál volt az állás (6:6). Ekkor elsősorban támadásban vétett sok hibát a Vasvár, az eladott labdákból pedig rendre leindított a Pécs. A szerencse is a házigazdák mellett állt, ugyanis a vendégek sorra kihagyták ziccereiket. Igaz, ezt a luxust többször megtette a Pécs is, s erősen hullámzott a játék.
Feszes volt a félidő hajrája, a gólok fölváltva estek, a 27. percben (8:8), majd 9:9-es állásnál vonultak pihenőre a csapatok.

A második félidő első 10 perce fej-fej melletti játékot hozott. Mindkét csapat gépezete csikorgott. Csupán egy-egy vasvári találat jelezte, hogy a Mecsek-alján is gólra kell játszani ezt a játékot. A vendégek azonban beindultak. Megtalálták a ritmust, elkapták azt a képzeletbeli fonalat, s 5 perc alatt 5 gólt lőttek. A 15. percben már helyenként csillogott az Exclsive Change Vasvár (14:19), elsősorban Nagy Anikó, Szondy Kitti, Utasi Ágota zilálta szét a Pécs védőfalát, s a jó zárásoknak köszönhetően Nagy Anikó átlövéseivel megnyugtató előnyt sikerült kiharcolni. A Pécs azonban nem adta fel, s 15:20-as állást követően a 21. percben két gólra feljött (19:21), elsősorban a pécsi Székely Katalinnak és Vasas Edinának köszönhetően. Ami öröm az egyik oldalon, az üröm a másik félnél. Fancsali Ferenc edző morózus képpel nézte csapata vergődését. Igaz, ebben a vergődésben a bírók is ludasak voltak. Gól utáni középkezdésnél, a Vasvár alig ért labdához, máris feltartott kézzel jelezték, passzív a vendégek játéka. Elgondolkodtató pártatlanság? Nagy Anikónak nem maradt más választása, mint messziről ellőni a labdákat, eredménytelenül. Kemény, rapszodikusa volt a játék, adok-kapok alapon küzdöttek a felek, számtalan kiállítás jelezte, nem éppen nőies csata folyik a pályán. A Vasvár 9 db kétperces kiállítást kapott, ebből Zsohár és Szalai 3-szor „érdemelte ki” a sárgalapos figyelmeztetést, illetve a végleges kiállítást. Fancsali Ferenc átszervezte a csapatot, és sikerült a pécsi kontrákat is megfékezni. Nagy Anikó és Matetits Gabriella hátukra vették a csapatot, s találataikkal átsegítették együttesüket a hullámvölgyön. A 27. percre a Vasvár szempontjából helyre is állt a pályán a rend, a vendégek 25:20-as vezetése szertefoszlatta a Pécs akár csak pontszerző reményeit is. A vendégek kemény védekezéssel, kitűnő labdákkal, gólokkal jelezték, ők a tabella felső és nem alsó harmadában foglalnak helyet. Ám izgalomból jutott a végére is, a Pécs hajrázott, lőtt 3 gólt, a Vasvár pedig még kettőt, ezzel beállították a Hegyhát szívéből, Vasvárról érkező lányok a 27:23-as végeredményt.

PTE-PEAC – EXCLUSIVE CHANGE VASVÁR-VSE  23:27 (9:9)

VÉLEMÉNYEK
FANCSALI FERENC EDZŐ: Nem titkolt szándékkal, győzni jöttünk Pécsre, s ezért mindent el is követett a csapat. Zárt, határozott védekezést, pontos indítást kértem a lányoktól. Bár voltak hullámvölgyek, ezeken sikerült átlendülnünk. Győzelmünket elsősorban jó védekezésünknek és Szabó Hédi kitűnő kapusteljesítményének köszönhetjük. Nagyon kellett ez a győzelem. Ha a következő hétvégi, szombati hazai találkozón a Veszprémet sikerülne megverni, akkor már a dobogón vagyunk. Erre a koncentrált, sikeres rajtra azért is szükségünk van, mert a csapatnak minden mérkőzés presztízst jelent. Eredményes játékkal szeretnék a közönséget és a várost is kiszolgálni, s minél előnyösebb pozíciót kiharcolni már a tavaszi szezon első két mérkőzésén. Ehhez kitűnő alapot teremtett a Pécs elleni, idegenben aratott győzelem.
NAGY FERENC SZAKOSZTÁLYVEZETŐ: Mit mondjak? Izgalomban bőven volt részünk. A mérkőzés végére azt is elfelejtettük, hogy nem akartak beengedni bennünket az egyetem területén lévő sportcsarnok parkolójába, s a fáradságos utazás sem volt hiába, hisz tarsolyunkban két győzelmi ponttal térhettünk haza Vasvárra. Bár még nem vagyunk csúcsformában, azért akarásból, küzdeni tudásból jelesre vizsgázott a csapat. Gondolom nagy örömet szerezve ezzel otthon maradt szurkolóinknak is. A Veszprém ellen már most kérek mindenkit, jöjjön, buzdítsa kedvenceit, hogy ugyanolyan kitűnő tavaszt produkálhassunk, mint amilyen „Exclusive” volt az ősz, hogy ezzel a szójátékkal éljek Az Exclusive Change Vasvár VSE  NB I/B-s női kézilabda csapata nevében. Minden jó, ha a vége jó, így voltunk ezzel mi is, hisz győztünk. Pécsről is emelt fővel távoztunk, a Mecsekalján igazán jó volt vasvárinak lenni.                       -Bodorkós-