2007.12.09. Rectec-Vasvár – Komárom 36:28 (16:12)

ELSŐ FÉLIDŐ
A Vasvár az őszi forduló utolsó találkozóján a Komárom együttesét fogadta. A hazaiak az őszi szezonban nyújtott gyenge teljesítményüket akarták feledtetni, ezért a mérkőzés előtt a csapat háza táján csak a győzelmet tartották elfogadható eredménynek. A szombat esti fellépést a Komárom a 6. helyen állók nyugalmával várta. Tehette, hisz az utóbbi hetekben a Vasvár két biztosnak látszó győzelmet is kiengedett kezéből az utolsó 5-10 perces rossz koncentrálásának köszönhetően. Ebbe a hibába most nem akartak beleesni a vasvári játékosok, ezért elsősorban védelmüket erősítve igyekeztek huszáros rajtot venni, ám a találkozó kezdetén meggyőző fölényt nem sikerült kiharcolniuk. A 10. percben a Rectec-Vasvár csupán 2 gólos, vezetést könyvelhetett el. Ekkor az eredményjelző tábla 6:4-es állást mutatott, bár tegyük hozzá, kis szerencsével ez akár 9:6-ra is alakulhatott volna. De nem alakult. A hazaiak a szerencsével hadilábon álltak. Utasi, Zsohár és Szondy Kitti ziccerig jutott, ám gól helyett 3 szikrázó kapufát lőttek. Fancsali Ferenc edző be is kiáltott: Lányok, nincsen tartalék kapunk! Lassan, vontatottan csikorgott a gépezet mindkét oldalon. Azért a hazaiak egy lépéssel előbbre jutottak, s a 12. percben Zsohár fordulásból lőtt parádés gólt, majd Elena Golovko talált be (7:4), igaz előtte 3 tekéző mozdulata borzolta a kedélyeket és rossz indításai is borzolták a hazai kedélyeket. Ám ez sem szegte kedvét sem a szurkolóknak, sem a csapatnak. A Komárom kitűnő emberfogással, masszív védekezéssel próbálta elejét venni a nagyobb arányú vasvári vezetésnek. Ez részben sikerült is, hisz Elena góljára a vendégek kettővel válaszoltak (7:6). Ám két perc múlva (14? 24″) már ismét helyreállt a rend, s 8:6-os vezetésnek örülhetek a hazai szurkolók, akik példásan, lelkesen bíztatták kedvenceiket, akik ezt a tőkét igyekeztek gólra váltani.  Igyekezetben nem volt hiány, ám a védelmi fal előtti hazai határozottságból, eredményességből már igen. Az utolsó pillanatban mindig közbejött egy-egy pontatlanság, majd a védelmi falat sikerült középen is feltörni. Elena egy testcsellel középen tisztára játszotta magát, befordult, ám a ziccer kimaradt. Ugyanezt a mozdulatsort egy perc múlva megismételte Golovko, a lerántásért járó 7-est Zsohár könyörtelenül értékesítette (8:6). Vastaps a hazai szurkolóknál, tanácstalanság az ellenfél soraiban. A Komárom időkéréssel akarta elejét venni a Vasvár nagyobb arányú vezetésének, ám  ez nem sikerül. A 22. percben (12:9), a 23. percben (13:9), Zsohár Móni sistergő büntetőivel szemben tehetetlen a vendégek kapusa. A 24. percben a 17-es számú komáromi játékos 2 perc büntetőt érő megmozdulását csak Zsohár díjazta, aki ezt a büntetőt is bedobta (14:9), majd egy perc múlva „Lena” keze is elsült(15:9), az ellentámadásnál a hazai kapuban Hédi remekelt, majd Zsohárt rántották le, a büntetőt Elena könyörtelenül a bal alsó sarokba vágta. Ám nem jutott idő örülni, a középkezdést követően a Komárom is megmutatta, hogy mégsem véletlen a tabellán a 6. helyük. A 28. percben újabb büntetőhöz jutott a Vasvár, a Komárom 17-es számú játékosa, Thiesz Panna pedig begyűjti második 2 perces büntetését is. Elena azonban kihagyja a 7-est. A 29. percben Szondi Noémi is 2 perces büntetést kap.
Itt kell megjegyezni, hogy ritkán látott kitűnő bírói teljesítményt láthatott a közönség. A szurkolók nem véletlenül, többször is rigmusban örökítették meg ezt a jó teljesítményt: Jók a bírók! Jók a bírók! – hangzott dicséretük. Valóban jók voltak. A félidő lefújása előtt Golovko a komáromi kapu bal alsó sarkába – a  védelmi fal takarásában – amolyan  „Leás” gólt lőtt, „fű” alatt (16:11). Középkezdés után a Komárom beállította a 16:12-es félidei eredményt. A vendégeknél a 3-as Vida Ingrid vitte a prímet, mellette Kovács Ingrid, Koncz és Rózsa Orsolya, Preisz Nelli próbálta egalizálni a Vasvár kitartó, kemény játékát, amely a félidő végére 4 gólos hazai vezetést eredményezett (16:12).
Szünetben a szurkolók feltették a költői kérdést: Elég lesz-e a 4-gólos vezetés? Ki sem merték mondani azt, ami tudat alatt ott bujkált mindenkiben. A Vasvár ugyanis találkozóinak többségét 4-6 gólos vezetés birtokában épp a második félidő hajrájában nyújtott gyenge teljesítményének köszönhetően bukta el. No de ne szaladjunk előre.

MÁSODIK FÉLIDŐ
A Rectec-Vasvár a második félidőt 27 másodperces hátránnyal kezdte, az első támadást a hazaiak és a vendégek is elkapkodták, ám a 21-es számú vasvári játékos, Kollár Éva a középen szétnyíló védőfal között parádés gólt lőtt. Zúgot a vastaps, ám örömük rövid ideig tartott, mivel a jó szemű bírók kiszúrták Zsohár taktikus közbelépését, és 2 percre pihenni küldték a hazaiak kitűnőségét. A Komárom rögvest élt a felkínált lehetőséggel (17:13), ám Kollár Éva elkapta a „fonalat”, a résnyire szétnyíló védelmi falon át újabb gólt szerzett (18:13). A Komárom mégsem adta fel, ám erejéből csupán arra futotta, hogy a vasvári gólokra egy-egy góllal válaszoljon. Elsősorban Vida Ingrid volt eredményes, míg a Vasvárnál Kollár Éva parádés 10 perce jelezte, ezen az estén nem csak egy, de akár két karmesterrel is kitűnő összhangzattant produkál a vasvári „zenekar”. A hegyhát szívében mindenki szíve egy ritmusra dobbant. A hazai szurkolók, a Rectec-Vasvár játékosai egy emberként óhajtották, akarták a régen várt győzelmet.
Nyolc perc elteltével a közönség Kollár Évától 5 gólt láthatott (22:15), plusz Zsohártól egy elementáris erejű hetest (22:16), miután a bírók nem díjazták azt a megmozdulást, amelyben Kollárt valósággal elkaszálták. A vendégek 17-ese, Thiesz Pannát végképp kiállították. A parádés második félidő elejei játékot a publikum vastapssal jutalmazta, a csarnokban karácsonyi volt a hangulat, mindenki ünnepelt, szóltak, dübörögnek a dobok. A kitűnő teljesítményre a második félidőben beállt Vizvári Tímea védései tették fel a koronát.
Gyors egymásutánban két ziccert is fogott a Hegyhát kitűnősége. E parádés megmozdulások még jobban tűzbe hozták az addig sem bóbiskoló hazai közönséget.
A 14. percben egy parádés komáromi ejtést (24:19), majd egy Elena és egy Zsohár alakítást láthattunk, utóbbi játékával az őrületbe kergette a komáromi védőket a bal szélen (26:19), ám egy pillanatig nem volt pihenő. Erre a kihívásra a Komáromi két góllal válaszolt (26:20). Ez is mutatta, a találkozó még nem lefutott. Ahogyan a félidő első tíz percét Kollár Évi hozta 100%-osra, úgy a következő 10 percben Zsohár Móni remekelt. Ezen az estén tarthatatlannak bizonyult. Egyszerűen jó volt nézni a fáradhatatlan, minden idegszálával góllövésre koncentráló hazai 15-ös játékát. Ez a két tényező a Vasvár játékára megnyugtatóan hatott. A két klaszis teljesítménytől Elena sem akart elmaradni,  ezért a 18. percben két góllal feledtette addigi összes átadási, játékszervezési hibáját. Az eredményjelző 29:12-es állást mutatott. S még nem volt vége. Jött Szakonyi Mónika. A komáromi védők úgy gondolták, fellélegezhetnek. Tévednek. A vasvári 4-es lekopírozza Zsohár addigi megmozdulásait, s a bal szélen erőszakos megmozdulásai, befordulásai újabb vasvári gólokat eredményeztek. A 25. percben 34:27-es állásnál már mindenki ünnepelt, az egész csarnok „úszott”  a boldogságban, amit Vizvári Timi parádés védése csak fokoztak. A 26. percben 35:27, majd Elena gól, újabb parádés Vizvári védés, egy-egy gól mindkét oldalon (36:28), s vége. Vastaps, a közönség egy emberként óhajtotta keblére ölelni a hazai játékosokat. Zúgott a vastaps. Gyertek ide! Gyertek ide! – éljenezték a játékosokat, akik elszoktak már a győzelem mámorától. Végül a Rectec-Vasvár győztes csapata kiment lepacsizni a B-középhez.

VÉLEMÉNYEK
Csordás Árpád komáromi edző: Gratulálok. Nem is értem, hogyan állhat ez a csapat az utolsó előtti helyen. Nekünk nem megy a Vasvár ellen. Az utóbbi 5 találkozóból valamennyiben alul maradtunk. A bajnokságban, a kupában is. Majd tavasszal megpróbálunk revánsot venni hazai környezetben. Mert nem elégszünk meg a jelenlegi 6. helyünkkel.
Fancsali Ferenc vasvári edző:  Végre nyertünk, s az történt a pályán, amit mi akartunk. Ráadásul ritkán látható kitűnő játékvezetés mellett játszhattunk. Teljesítményünk nem hibátlan, ezt tudjuk. De a jó védekezésre alapozva sikerült végre nem elbuknunk a találkozót. Ugyanis az utóbbi három mérkőzésünket nem az ellenfél nyerte meg, hanem mi veszítettük el, illetve hoztunk lett döntetlen a Tanárképző ellen.
Nagy Ferenc, Rectec-Vasvár kézilabda szakosztály vezetője: Végre nyertünk. Sikerült egy kicsinyke karácsonyi ajándékot a szurkolók és a szakosztály képzeletbeli fája alá tenni. Néhányszor azonban leizzadtam. Mit mondjak? Remélem tavasszal a szerencse sem pártol el tőlünk. Bár ismert sportközhely, hogy szerencséje csak a jobbik csapatnak lehet, s ezért tenni kell, sokat és többet, mint az ellenfél csapata, mint amennyit ősszel tettünk. A szurkolóknak, támogatóinknak, a város vezetésének, és mindenkinek, aki segítette munkánkat, áldott, békés karácsonyt kívánok! Halvány őszi teljesítmény után szép tavaszt remélünk. Ám ahhoz sokat kell erősödnünk. Játékfelfogásban, mentálisan, taktikai felvértezettségben egyaránt.