2008.03.25. Rectec-Vasvár VSE – Vasas II. 22:22 (12:12)

A Vasvár keményen készült a találkozóra. A csapat tagjai tisztában voltak azzal, hogy a tavaszi fordulóban minden hazai mérkőzésnek nagy jelentősége van, hisz az alsóházban egy-egy keresztbeverés a legjobb teljesítménysorozatot is semmissé teheti. Ezért a Vasas elleni találkozó a nagyszombati mérkőzésnap ellenére is közönségcsalogatónak ígérkezett.

VASVÁR
SZABÓ – Utasi (1), MATETITS (5), ZSOHÁR (8), Golovko, Szalai (2), Szondy Kitti (3), Csere: MAJOR (2), Kollár (1), Szakonyi, Bősze, Varga.
Edző Kocsis Tibor

VASAS II.
Antoni – FEHÉR (10), Turcsányi (2), TAKÁCS (3), Roszinszki (1), SZEBERÉNYI (3), Kovács (2).
Csere: Miko (1), Licskai, Tóth, Csengei, Vörös, Ferenczi, Nagy.
Edző: Papp György

A vendégek kezdtek élesebben, 5 perc alatt  gólt értek el, míg a Vasvár csak 1 találattal tudott válszolni. A vendéglátóknak jó tíz perc kellett, amíg bemelegedtek és felvették a játék ritmusát. A 12. percben egyenlítettek (4:4), majd kiegyenlített párharcban általában a Vasas vezetett 1 góllal, a félidő végére azonban (12:12) lett az állás.
A második félidőben vitustáncot jártak a csapatok. Először a Vasvár húzott el 16_13-ra (35. perc), majd a Vasas percei következtek, majd a 45. percre a vendégek feljöttek egy gólra (17:16). A hazaiak nem adták fel, egy jól elkapott ritmus sokat segített rsjtuk, s az 50. percre már 4 gólos vezetést szereztek. Ekkor mindenki úgy gondolta, megvan. Hát nem lett meg a győzelemért járó 2 pont. Elsősorban a mérkőzést vezető Arnol – Temesi bírói páros serénykedett hangya szorgalommal azon, hogy ne szülessen meglepetés. Kilógott a lóláb, ahogyan Vas megyében mondanánk. Ugyanis egy támadásnál Golovkonak csúnyán odapakoltak. Elmaradt a büntető, a sárga vagy piros lap is, nem úgy az ellentámadásnál, amikor Golovko megmozdulását szándékosnak ítélte a bíró, s ezért őt kiállította.
A Vasas élt is a tálcán felkínált lehetőséggel, s mentette ami még menthető volt. Befejezés előtt 11 másodperccel pedig kiegyenlítettek a vendégek(22:22). Ezzel húsvéti ajándékot kaptak a fővárosiak.
Kocsis Tibor edző kesergett is: A mérkőzés lefújásig tart, s nem ajándékozhatunk oda pontot egyetlen csapatnak sem. Nem vagyunk abban a helyzetben. Ezt sajnos ma megtettük. Holott teljesítményünkkel rászolgáltunk a 2 pontra. Ám a bírók nem úgy látták a mérkőzést, ahogyan objektíve mindenki látta. Remélem nem ez a pont hiányzik majd a végelszámolásnál.