2006.12.11. Székesfehérváron győzelemmel zárt a csapat

Kodolányi-Kornexi  – Exclusive Change Vasvár VSE 31:40 (16:21)
CORNEXI: Rácz – Kasó (1), Popovics (2), TILINGER (14), Szigeti (2), Tápai, Kovács (3),
Csere: Szalma (1), Jámbor (3), Kiss (4), Zsigmond, Kapási, Fekete, Marosi.
EDZŐ: Szalma János

VASVÁR: Szabó,  – UTASI ÁGOTA (8), NAGY ANIKÓ (12), Elena Golovko (2), ZSOHÁZ MÓNI (5), SZONDY KITTI (1),
CSERE: Balogh Eszter (1), Preisz Nelli (2), Szondy Noémi, Vízvári Tímea (kapus), Szakonyi Noémi
EDZŐ : Fancsali Ferenc

ELSŐ FÉLIDŐ
A Vasvár úgy látszik, sokat tanult az előző mérkőzésből, mert idegenben most a hegyháti csapat játszotta azt az agresszív, egy az egyben védekező, szoros emberfogást produkáló játékot, amivel a Goldberger egy héttel előtte Vasváron lépett pályára.
Az eredmény hamar meglátszott. Az első találatot, amolyan bemelegítő gólt, a vendégek szerezték (0:1), majd két góllal válaszolt a Corenexi, ám ezzel a vendéglátó házigazdák el is lőtték összes puskaporukat (2:1).  A mérkőzés elején a csarnokban szurkoló fehérvári nézők még nem gondolták, hogy csapatuknak ezen a szombat estén csupán ennyire futja erejéből.
A Vasvár zárt védekezésből villámgyors ellentámadásokat vezetett, pontos leindításaik ellenszerét a házigazdák csak keresték, ám a megoldás kulcsa ezen az estén Fancsali mester csapatánál volt. A 13. percben már 5 gólos Exclusive-előnyt harcolt ki a Vasvár (6:11), majd a Cornexi percei következtek. A 20. percre 12:14-re feljött a Ferhérvár gárdája, ám a Vasvár ismét megrázta magát, s valósággal belegázolt agy újabb négygólos szériával a házigazdák lelkivilágába (12:14).
21:16-os félidei állással vonultak pihenőre a csapatok

MÁSODIK FÉLIDŐ
A Vasvár vélhetően tartalékolt erejéből, mert a második félidő amolyan villámháborút hozott. Lerohanás, átlövés, mesteri indítás, kitűnő széljáték, s minden fortély előkerült a vendégek arzenáljából, így a 35. percben már 25:16-ra vezettek a vasvári lányok. A 9 gólos előny birtokában kezdődött egy újabb széria. Minősítésként leginkább az edzőmérkőzés szó dukált erre a játékrészre. Iskolázott a Vasvár, s „tűrte balsorsa gyötrelmeit” a Cornexi. Lelkes vasvári szurkolók, örömteli vasvári arcok a lelátón és a játéktéren, amikor a bíró sípjába fújt, jelezvén: ennyi fért bele ebbe a szombat estébe. Amúgy az Exclusive Change Vasvár még szívesen játszott volna egy félidőt, ám a végeredménnyel, az idegenben elért 40:31-es győzelemmel abszolút elégedettek voltak. Nevükhöz méltóan, valóban extra, mondhatni „exclusive” őszi eredménnyel rukkolt ki az újonc, s megérdemelten zárt a 4. helyen.

VÉLEMÉNYEK
Fancsali Ferenc vezetőedző: A mai mérkőzés nem a védekezésről szólt, de ez is belefért. Csapatom taktikus, tudatos játékkal viszi haza Székesfehérvárról a 2 pontot. Amikor nekivágtunk az NB I/B-nek, sokan kishitűen legyintettek. Ugyan kérem, mit akar ezzel a csapattal a Vasvár a második vonalban? A kétkedőknek úgy gondolom, csattanós választ adtunk. Megmutattuk, hogy a siker nem csak a pénztől, hanem az összefogás erejétől is függ. Mentálisan 2 találkozót leszámítva, toppon volt a gárda. Kisebb sérülések is zavartak bennünket, ám senki nem alibizett egyetlen találkozón sem. Ez különösen igaz a záró fordulóra.
Amikor nekivágtunk a bajnokságnak, akkor azt a célt tűztük ki, hogy bennmaradjunk, megkapaszkodjunk az NB I/B-ben. Ám az első négy fordulóban olyan győzelmi szériát produkáltak a lányok, hogy arra még a legvérmesebb szurkolók is felkapták a fejüket. Módosítottuk elképzeléseinket, célkitűzéseinket: %0%-os eredményességet ígérve szurkolóinknak. Nos, ezt a célkitűzést is teljesítettek. Sok-sok apróságból állt össze a mi őszi sikerszériánk. Mindenkit feldobott, hogy a szurkolók, a helyi sajtó, a város honlapja családtagként vette tenyerére a csapatot, és menedzselte, segítette az önkormányzattal, a szponzorokkal és a szakosztály vezetésével együtt. Nagyon jó ilyen légkörben dolgozni.
Egy-egy hétfői napon pedig együtt böngésztük a tabellát, a mérkőzésekről készült felvételeket a honlapon, s együtt merítettünk erőt a következő heti edzésre és mérkőzésre.
Köszönöm mindenkinek, aki részese volt ennek a sikernek. Elsősorban a csapatnak, a nagyszerű  helytállást. Az külön örömmel tölt el bennünket, hogy
Vasvárt megtanulták az ország minden részében, s az meg egyszerűen büszkeséggel tölt el, hogy a Hegyhát szívébe, Vasvárra, az Exclusive-Change Vasvárhoz a csapatok legtöbbje remegő lábakkal jön.

MAGYAR KUPA ZÁRÁSKÉNT
December 13-án, szerdán este 6-kor a Magyar Kupában a Pécs gárdáját fogadjuk. Jöjjenek és szurkoljanak a csapatnak! Hajrá Vasvár!