2014.10.06. Tanévkezdés az általános iskolában

Augusztus utolsó hetében már megtelt az iskola. Először csak a pedagógusok töltötték meg élettel az intézményt (dekoráltak, csínosították a tantermeket, aulát, bejáratot, udvart), majd a legkisebbek járták be kíváncsian a második otthonukat. Az ünnepélyes tanévnyitón, augusztus majdnem utolsó napján, Sejberné Szabó Mariann igazgatónő köszöntője után kedves zenére bevonult a 29 kiselsős a nyolcadikosok irányításával. Rögtön egy kis bemutatkozással kezdték, amit a kóstolgató Süni-napon tanultak meg.
A bemutatkozó műsor után az igazgatónő külön szólt a legkisebbekhez: „Talán Ti vártátok legjobban ezt a mai napot. Az élet rendje, hogy az óvodai életet iskolaira cseréljétek. Nagyon örülünk Nektek, vártunk már Benneteket! A hétfői naptól sok-sok izgalmas dolog vár Rátok, hiszen a tanító nénik, Ildikó és Edit néni bevezetnek benneteket a számok, betűk és a tudományok világába…”. Külön köszöntötte az elsős szülőket és azokat is, akiknek a gyermeke először lépte át a vasvári iskola kapuját. A következőket mondta: „Önök szeretett gyermekeiknek a legjobbat akarva bízták gondjainkra őket. Biztosan vannak álmaik a gyermekük pályafutásáról. Hundertwasser, a 20 századi osztrák építész, festő, filozófus gondolatát idézem: „Ha egy ember egyedül álmodik, akkor az csak egy álom. Ha sok ember ugyanazt álmodja, akkor az a valóság kezdete.” Köszönjük a bizalmat, kérjük támogató figyelmüket, együttműködésüket, szeretetüket. Álmodjuk ugyanazt az álmot! Várjuk Önöket rendezvényeinkre, közös ünnepeinkre, rendezvényeinkre!”
A legnagyobbak sem maradhattak ki. Az igazgatónő arra kérte a nyolcadikos diákokat, hogy rangidősként segítsék az iskolai munkát. Ne feledkezzenek meg arról sem, hogy sorsdöntőek lehetnek az idei tanulmányi eredmények is. Ezeknek tudatában tegyék a dolgukat, végezzék felelősségtudattal munkájukat.
Megköszönte a tanárok, a technikai dolgozók, a közmunkaprogramba itt dolgozó kollégáknak, hogy széppé, tisztává varázsolták az intézményt. Külön köszönetet mondott a Vasvári Sportegyesület focistáinak, akik kifestették a sportcsarnok folyosóját és az öltözőket.
A technikai tudnivalók közül csak a legszükségesebbek ismertetésére került sor, hiszen „az osztályfőnökök elmondják részletesen a tudnivalókat”. Az igazgatónő kitért a felmenő rendszerű tevékenységekre (hit- és erkölcstan órarendbe illesztésére, mindennapos testnevelésre, idegen nyelv 2. osztályban való tanulására), a 16 óráig való iskolában tartózkodásra, a sokféle tanórán kívüli foglalkozásra, amik kiegészítik, megsegítik a délelőtt tanultakat. Bemutatta az új osztályfőnököket: 3. évfolyamon Maráczi Beáta és Botfa Istvánné tanítónőket, az 5. évfolyamon Horváthné Kapui Zsuzsanna és Kovács Csaba tanárokat. Üdvözölte a kisgyermekei mellől visszatérő Hubay Kinga tanárnőt, köszöntötte Marcell atyát és Sebastian atyát, akik Keresztiné L. Gabriella mellett ellátják a hit- és erkölcstan oktatását.
A sokévi hagyományt követve került sor a jubileumi jutalmazottak köszöntésére.
„Török Ildikó tanító, fejlesztő pedagógus a fővárosi pályakezdés 3 évétől eltekintve iskolánk nevelője. Ildikó néni a betűk és számok világával ismerteti tanítványait, olyan alapvető kompetenciákra tanítja őket, amelyek nélkülözhetetlenek az életben való boldoguláshoz. Innovatív szakmai munkája példaértékű, az ugrókötél szakkör irányítója, pályázataink megvalósításának egyik legaktívabb nevelője.
Süle Erika tanító 30 éves tanítói pályájából 26 év Vasvárhoz köti. Munkájában következetes, a tanulókhoz, szülőkhöz fűződő kapcsolatára a megértés, a szociális érzékenység, a segítőkészség jellemző. Szakmai munkájában a megújulás, az önképzés, a korszerű módszerek alkalmazása állandóan jelen van. A színjátszó szakkör egyik irányítója. Az ünnepváró délutánokon, a gyermeknapok foglalkozásain ajándékkészítési ötleteivel nagy örömet szerez gyerekeinknek.
Maráczi Beáta a legfiatalabb, de a legtöbb időt töltötte el iskolánkban a jubilálók között, hiszen az első és egyetlen munkahelye és a diákéveinek 8 évét is itt töltötte.
Napközis nevelői, jelenleg pedig tanítói munkakörben dolgozik. Megértés, szociális érzékenység, következetesség jellemzi munkáját. A tanulók mindennapos problémáinak megoldását, folyamatos segítésüket úgy a tanulásban, mint az életre való kompetenciák kialakításában munkája során kiemelt figyelemmel kíséri. Nagy gondot fordít a tanulók manuális készségeinek fejlesztésére. Az ő kezét dicsérik az aula és a porta dekorációi.
Molnár Gyula történelem, népművelés és földrajz szakos tanár. Iskolánkban 1990 februárjától dolgozik, több évig az eltérő tantervű tagozaton. Akkori tanítványai sikeresen szerepeltek az országos sportversenyeken. Szakszervezeti titkár, munkájáért a tanév végén Eötvös József plakettet vehetett át Szombathelyen.
Pálla Csaba testnevelő-népművelő, történelem szakos tanár. Hosszú ideig a helyi középiskolában tanított. 2010 augusztusától intézményünk diákjait neveli a sport és mozgás örömére. Munkaközösség-vezetőként irányítja, segíti kollégái munkáját. Továbbképzéseken gyarapítja szakmai ismereteit.”
„Egykori és mai tanítványok nevében is köszönöm az eddigi munkát, a folytatáshoz türelmet, jó egészséget és érdeklődő, sikeres diákokat kívánok.”- hangzott el az igazgatónőtől. Ezt követően az önkormányzat nevében Tóth Balázs alpolgármester, a fenntartó nevében Dobolán Gábor tankerületi igazgató és a szülők nevében Dr. Wesselyné Kupi Ildikó, az intézményi tanács elnöke, Pappné Séllei Renáta a Szülői Közösség vezetője és Pölöskeiné Nagy Zsuzsanna is köszöntötte az ünneplőket.
Zárásként az igazgatónő. a közös munkához sok örömet, a gyermekekben a lehetőségek birodalmának felfedezését, a szülőkben igaz segítőtársakat, együtt elért és megélt sikereket, jó csapatmunkát, eredményekben is gazdag új tanévet kívánt és a 2014-2015. tanévet megnyitotta.
Széchenyi2020 Széchenyi Terv Plusz
Széchenyi2020