2008.03.25. Vasvár VSE – SZVSE Borhotel Szentgotthárd 3:1 (3:0)

Vasvár VSE – SZVSE Borhotel Szentgotthárd 3:1 (3:0)

Edző: Járfás László

SZENTGOTTHÁRD
Pavlics – László F., Hoffmann, Éder, KÓCZÁN L. (Bugán), – Kovács P., LATYÁK, László D., Vari – Düh K. (Doncsecz G.), Kóczán P.
Edző: László Ferenc

A tabella 9. helyén álló Szentgotthárd együttese mellett szóltak az érvek. A  vendéglátó Vasvár együttes azonban úgy gondolta, húsvéti ajándékot illik átnyújtani szurkolóinak. Az ajándékosztásban, pontosabban a gólszerzésben elsősorban Döbör jeleskedett, aki az első félidőben kétszer is betalált Pavlics kapujába, s Tóth is feliratkozott a góllövő listára, így a félidei pihenőre 3:0-s vasvári vezetés birtokában vonulhattak a vendéglátók.
A második félidőben a Szentgotthárd is igyekezett javítani húsvári mérlegén, ám ez csak részben sikerült, Latáyk révén.
A sereghajtók közül otthon kapott ki a Gérce a Boldizsár Transtól  (2:3), míg a Balogunyomnak a Rábatótfalu otthonában nem termett babér, ők 4:1-es vereséget szenvedtek. A Táplánszentkereszt a Kemenesalja otthonából távozott 2:0-s vereséggel.
Az alsóházban a 16. helyen álló Gárce8 pontos, az előtte álló (15. hely) Vasvár 13 pontot gyűjtött, miként a 14. helyen tanyázó Balogunyom is. A Táplánnak 17 pontja van, ez a 13. helyhez elég, a 12. helyen álló Rábapatynak és a 11. helyen álló Kemenesaljának egyaránt 20 pontja van.
Az 1. helyen a Simaság áll 50 ponttal, a csapat mestere, ifjú Molnár Károly feltartóztathatatlanul menetel fiaival a bajnoki címért. Előnyük már 9 pont a Vasszécsennyel szemben. Míg a 3. helyen álló Magyarszecsőd 39 pontot gyűjtött.